LEGIONOWSKI. Bakterie Coli oraz bakterie kałowe w wodzie mineralnej

2018-08-17 3:33:33

 

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży kilku partii wody mineralnej Małopolanka i Malinowy Zdrój. W pobranych próbkach stwierdzono bakterie E. Coli oraz paciorkowców kałowych

Wycofano następujące partie produktów:

– naturalna woda mineralna Małopolanka Zdrój Premium Gazowana 0,7 l z datą minimalnej trwałości 27.07.2019, o numerze partii 27.07.2019 (butelka szklana),

– naturalna woda mineralna Malinowy Zdrój Niskosodowa Lekko Gazowana 0,33 l z datą minimalnej trwałości 02.08.2019 o numerze partii 02.08.2019 (butelka szklana).

Z komunikatu GIS wynika, że osoby, które zakupiły wodę z podanych partii nie powinny jej pić ponieważ wykryte bakterie mogą powodować wymioty, biegunkę i bóle brzucha. Mogą się także pojawić bóle i zawroty głowy oraz gorączka.

Komentarze

1 komentarz

  1. Arek odpowiedz

    Dobrze, że mamy w Legionowie dobrą wodę z naszych legionowskich wodociągów. Jak czytałem ich artykuły to zawsze mówili, że woda butelkowana jest bardzo droga i niekoniecznie zdrowa. A ta z własnych ujęć w Legionowie po tylu latach działania nieszczelnych szamb zawiera to samo co ta w tych butelkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *