Facebook


LEGIONOWSKI. Bezpieczeństwo w trakcie ferii – wspólne działania Sanepidu i policji

2019-02-01 3:47:46

 

W ramach prowadzonej akcji „Bezpieczne ferie” policjanci z powiatu legionowskiego wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej odwiedzają miejsca zimowego wypoczynku. Policjanci przypominają dzieciom o bezpiecznych zachowaniach w tym okresie, zaś przedstawiciele sanepidu sprawdzają warunki w jakich dzieci odpoczywają

Na terenie powiatu legionowskiego jest kilka miejsc, w których dzieci pozostające w miejscu zamieszkania mogą miło spędzić czas. Jednym z nich jest Szkoła Podstawowa w Skrzeszecie, gdzie gmina zorganizowała zajęcia dla najmłodszych. Kolejny zimowy wypoczynek został zorganizowany w jednej z legionowskich szkół.

Obie te placówki odwiedzili policjanci i rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa na lodzie czy stoku, ale również na ulicy czy w kontaktach z osobą obcą.

Wspólnie z funkcjonariuszami przybyli również pracownicy sanepidu, którzy sprawdzili czy dziećmi opiekuje się odpowiednio wykwalifikowana kadra, skontrolowali oni również stan higieniczny obiektów oraz warunki i jakość żywienia.

Na zakończenie funkcjonariusze i pracownicy sanepidu życzyli najmłodszym miłego zimowego wypoczynku.

Źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *