Facebook

LEGIONOWSKI. „Bezpieczna droga do szkoły”

2018-09-06 9:30:39

Czas płynie nieubłaganie i wakacje należą już do wspomnień dzieci i młodzieży. Uczniowie mają przed sobą czas nauki, co wymaga od nich nie tylko koncentracji podczas lekcji, ale także w czasie przemieszczania się do szkoły. Zwłaszcza w początkach września najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego mogą mieć problemy ze skupianiem uwagi. Aby im w tym pomóc policjanci pilnują, by w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego uczniowie bezpiecznie podróżowali do szkoły


To już niemal tradycja, że w początkach września policjanci w całej Polsce prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły” i do połowy września, w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego, zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w rejonach szkół i przedszkoli.

Także funkcjonariusze, którzy dbają o bezpieczeństwo powiatu legionowskiego czynnie uczestniczą w działaniach. Policjanci prewencji oraz ruchu drogowego, w okolicach placówek oświatowych pomagają najmłodszym, pieszym uczestnikom ruchu drogowego w bezpiecznych korzystaniu z dróg. Zwracają również uwagę na zachowania kierujących pojazdami i w uzasadnionych przypadkach reagują na wszelkie zaobserwowane nieprawidłowości, a gdy jest ku temu sposobność przypominają o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjantów wspierają w działaniach także strażnicy miejscy.

Dotychczas na terenie powiatu legionowskiego nie odnotowano żadnych przykrych zdarzeń drogowych związanych z uczestniczeniem dzieci i młodzieży w ruchu drogowym. Legionowscy policjanci mają nadzieję, że wzorem lat ubiegłych, tegoroczna edycja działań „Bezpieczna droga do szkoły” na drogach powiatu legionowskiego przyniesie pozytywne rezultaty.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *