LEGIONOWSKI. Brązowa, srebrna i złota odznaka szlaku Polski Walczącej

2020-09-10 8:40:05

Jesienna, słoneczna aura zachęca do spacerów i jazdy na rowerze. Zapraszamy więc całe rodziny do skorzystania z trzech  tras turystycznego patriotycznego szlaku “Polski Walczącej”, które wiodą przez wszystkie gminy powiatu legionowskiego. Do zdobycia brązowe, srebrne i złote odznaki

Szlak podzielony jest na trasy: czarną, czerwoną i zieloną. W poznawaniu historii na trasach pomoże 50 tablic opisujących najważniejsze miejsca i wydarzenia związane z walką o niepodległość.

Bezpłatne książeczki przeznaczone do rejestracji i późniejszej weryfikacji pokonanej trasy można odebrać w starostwie powiatowym, w Wydziale Kultury i Promocji (V piętro, pok. 505)  oraz w Punkcie Informacji Turystycznej w Legionowie (budynek dworca) lub w Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie przy ul. Sowińskiego 15.

Najłatwiejszą formą weryfikacji jest prowadzenie dokumentacji fotograficznej. Jeśli korzystają Państwo ze zorganizowanej wycieczki, przewodnik może zrobić wpis do książeczki. Można również potwierdzać odwiedzenie miejsca pamięci poprzez pieczątkę instytucji będącej w pobliżu.

Regulamin tutaj i wykaz miejsc tutaj
Poniżej w załacznikach mapa i przewodnik

Zapraszamy stronę www.szlak.powiat-legionowski.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *