LEGIONOWSKI. Cake festival poland 2018 – mamy naszego zwycięzcę wśród juniorów

2018-11-04 2:00:20

 

23-24 października br.odbyła się w Katowicach, trzecia z kolei, edycja Cake Festival Poland. Cake Festival Poland to wystawa i konkurs dekoratorów tortów i słodkości- jedna z największych w Polsce! W kultowym Katowickim Spodku zaprezentowało się ponad 500 prac w 14 różnych kategoriach, w tym ponad 40 prac dzieci i młodych dekoratorów

Juniorzy byli podzieleni wiekowo na trzy grupy : poniżej 9 lat, 10-13 i 14-17. Technika wykonania dekoracji była dowolna, jednakże całość musiała nawiązywać do tematu: „ Mój bohater”. Grupa najmłodszych dzieci została sklasyfikowana ogólnie i wszyscy dostali nagrody. Prace starszych wiekowo dekoratorów podlegały już punktowej ocenie. Do jej kryteriów zaliczono: kreatywność, odwzorowanie zadanego tematu, estetyka i aspekt wizualny (czystość i jakość zastosowanych technik) oraz poziom trudności.
W najstarszej kategorii wiekowej I miejsce i zwycięski złoty medal zdobył Krzysztof Ziółek, uczeń II klasy LO w Legionowie. Na jego torcie pojawił się bohater anime Naruto i dziewięcioogoniasta bestia – lis Kyuubi.

Krzysztof świetnie rysuje, ale na co dzień nie zajmuje się sugarcraftingiem i jak dotąd sam ozdobił tylko dwa torty. Jeden z figurką statku przy torcie z Małą Syrenką w wersji anime i drugi z Torukiem Makto z filmu „ Avatar” . Oba posiadały elementy malowane i oba przygotowywane były na poprzednie edycje Cake Festival .Tym razem postawił sobie poprzeczkę wyżej i zrobił tort bez postaci malowanych. Na potrzeby konkursu stworzył swoją pierwszą figurkę postaci ludzkiej!
Krzysiek przygotowywał się w Pracowni Tortów Artystycznych „Słodkie Marzenia” w Skrzeszewie, gdzie pod okiem zdobywczyni III miejsca w Mistrzostwach Europy w Dekorowaniu Tortów miał szkolenie z przygotowywania elementów przestrzennych na torcie oraz tworzenia figurek postaci ( kompozycja, symetria, rzeźba twarzy, rąk itp.).
Po wygranej w konkursie zarówno nauczycielka jak i uczeń nie kryli zadowolenia z wyników szkolenia !

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *