LEGIONOWSKI. Całodobowa pomoc  ambulatoryjna w Legionowie

2017-06-30 2:55:22

Chirurgia i ortopedia 24 godziny na dobę oraz własna karetka do dyspozycji oddziału. A to wszystko najpóźniej na początku 2018 r. w przychodni „na górce” przy Sowińskiego 4

Ambulatorium, które chcą wspólnie uruchomić powiat legionowski i 5 gmin: ma zgodnie z przyjętymi założeniami działać 24 godziny na dobę i udzielać pomocy w nagłych wypadkach, takich jak: złamania, rany wymagające założenia szwów i inne urazy, których zaopatrzenie nie wymaga warunków szpitalnych.

Urazówka na Sowińskiego

Jak się okazuje w planach jest zatrudnienie chirurgów, w tym chirurga dziecięcego, w liczbie pozwalającej na 24-godzinną obsługę pacjentów. Włodarze planują również aby do dyspozycji ambulatorium była karetka, którą pacjenci, wymagający interwencji szpitalnej, będą przewożeni do szpitalnych oddziałów ratunkowych, pobliskich szpitali.

Bezpłatna opieka

Ambulatorium będzie bezpłatne dla mieszkańców powiatu legionowskiego. Szczegóły organizacyjne są w tej chwili w fazie ustaleń. Jeśli chodzi o koszty działania ambulatorium, na ten moment nie są znane. Jak poinformowała nas rzeczniczka starostwa powiatowego Joanna Kajdanowicz – Bardziej precyzyjnych informacji odnośnie kosztów będziemy mogli udzielić najprawdopodobniej już we wrześniu. Wówczas przedstawione zostaną one radnym, wszystkich zaangażowanych w projekt samorządów. To radni zdecydują, czy i jakie środki zabezpieczyć w budżetach na działanie ambulatorium.

Kiedy powstanie ambulatorium?

Jak zapewniła nas rzeczniczka starostwa powiatowego – Chcielibyśmy, by ambulatorium rozpoczęło działalność z początkiem 2018 r. Najbliższe miesiące zostaną przeznaczone na przygotowanie do jego uruchomienia.

QK

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *