LEGIONOWSKI. Dodatkowy Zespół Ratownictwa i nowy ambulans

2021-03-31 8:45:52

Dodatkowo dyżurująca karetka w Legionowie to efekt starań ZOZ „Legionowo” sp. z o o., podjętych w związku z wynikającym z pandemii COVID-19 wzrostem wezwań oraz koniecznością transportu pacjentów do odległych szpitali. Przychodni „na górce” udało się także pozyskać środki na zakup nowego ambulansu

Od 1 kwietnia ZOZ „Legionowo” sp. z o.o., na podstawie umowy z Wojewodą Mazowieckim, uruchomi dodatkowo całodobowy podstawowy zespół ratownictwa medycznego oraz wydłuży godziny pracy zespołu 12-godzinnego na całą dobę w miejscu wyczekiwania w Legionowie. W celu uruchomienia dodatkowej karetki wykorzystany zostanie pojazd zapasowy. Wprowadzone zmiany będą obowiązywały przez miesiąc z możliwością przedłużenia.

To nie koniec dobrych wiadomości. Ministerstwo zdrowia przyjęło złożony przez ZOZ „Legionowo” sp. z o.o. wniosek o zakup nowego ambulansu dla miejsca wyczekiwania w Legionowie, środków ochrony indywidualnej dla Zespołów Ratownictwa Medycznego oraz środków do dezynfekcji. Nowa karetka zastąpi wysłużony pojazd Mercedes Sprinter z 2009 roku, który na liczniku ma 696 741 km. Koszt ambulansu to pół miliona złotych. Umowa w tej sprawie zostanie podpisana w najbliższym czasie.

Źródło: www.powiat-legionowski.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *