LEGIONOWSKI. Drogowy bilans Świąt Wielkanocnych

2017-04-21 11:36:39

Tegoroczne Święta Wielkanocne na terenie powiatu legionowskiego przebiegły spokojnie i bezpiecznie. Od 14 do 17 kwietnia 2017 roku na terenie powiatu nie zaistniał żaden wypadek drogowy. Policjanci odnotowali natomiast 11 kolizji. Funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę 6 nietrzeźwym kierującym. 3 z nich spowodowało kolizje drogowe.

Żadnego wypadku, 11 kolizji i 6 nietrzeźwych kierujących to bilans na drogach na terenie Legionowa i ościennych gmin podczas tegorocznych Świat Wielkanocnych. 3 nietrzeźwych kierujących spowodowało kolizje drogowe.

Święta Wielkiej Nocy to czas radości i wspólnych chwil spędzonych w gronie najbliższych i przyjaciół. To także wzmożony ruch na drogach i okres wytężonej pracy dla policjantów. Od piątku policjanci z powiatu legionowskiego prowadzili działania związane ze świątecznym weekendem – “Bezpieczny weekend”. Dbali o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu, osób przyjezdnych oraz przejeżdżających przez teren naszego powiatu.

W czasie kontroli policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Weryfikowali stan trzeźwości. Policjanci wydziału ruchu drogowego dokonali prawie 400 kontroli pojazdów. Wystawili 126 mandatów karnych za wykroczenia w ruchu drogowym oraz zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych za niesprawne pojazdy i 15 praw jazd.

Niestety pomimo apeli i ostrzeżeń niektórzy wsiedli do swoich pojazdów po wypiciu alkoholu. Policjanci ujawnili 6 takich osób, 4 kierujących samochodem oraz 2 rowerzystów.

3 kierujących spowodowało kolizje drogowe w stanie nietrzeźwości. 2 na drodze krajowej nr 61 w Jadwisinie i Jabłonnie oraz 1 w Legionowie na ul. Sobieskiego. Niechlubna rekordzistka, która kierowała samochodem miała w organizmie 1,9 promila alkoholu. 27-letnia kierująca oplem tigra w świąteczny poniedziałek na obwodnicy Jabłonny ok. godz. 6.40 straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu niszcząc nawierzchnię nasypową. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.

Jak podkreślają policjanci pełniący służbę podczas tegorocznych świąt na drogach było bezpiecznie.

oprac. JR

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *