Facebook

LEGIONOWSKI. Drogowy bilans Świąt Wielkanocnych

2017-04-21 11:36:39

Tegoroczne Święta Wielkanocne na terenie powiatu legionowskiego przebiegły spokojnie i bezpiecznie. Od 14 do 17 kwietnia 2017 roku na terenie powiatu nie zaistniał żaden wypadek drogowy. Policjanci odnotowali natomiast 11 kolizji. Funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę 6 nietrzeźwym kierującym. 3 z nich spowodowało kolizje drogowe.

Żadnego wypadku, 11 kolizji i 6 nietrzeźwych kierujących to bilans na drogach na terenie Legionowa i ościennych gmin podczas tegorocznych Świat Wielkanocnych. 3 nietrzeźwych kierujących spowodowało kolizje drogowe.

Święta Wielkiej Nocy to czas radości i wspólnych chwil spędzonych w gronie najbliższych i przyjaciół. To także wzmożony ruch na drogach i okres wytężonej pracy dla policjantów. Od piątku policjanci z powiatu legionowskiego prowadzili działania związane ze świątecznym weekendem – „Bezpieczny weekend”. Dbali o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu, osób przyjezdnych oraz przejeżdżających przez teren naszego powiatu.

W czasie kontroli policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Weryfikowali stan trzeźwości. Policjanci wydziału ruchu drogowego dokonali prawie 400 kontroli pojazdów. Wystawili 126 mandatów karnych za wykroczenia w ruchu drogowym oraz zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych za niesprawne pojazdy i 15 praw jazd.

Niestety pomimo apeli i ostrzeżeń niektórzy wsiedli do swoich pojazdów po wypiciu alkoholu. Policjanci ujawnili 6 takich osób, 4 kierujących samochodem oraz 2 rowerzystów.

3 kierujących spowodowało kolizje drogowe w stanie nietrzeźwości. 2 na drodze krajowej nr 61 w Jadwisinie i Jabłonnie oraz 1 w Legionowie na ul. Sobieskiego. Niechlubna rekordzistka, która kierowała samochodem miała w organizmie 1,9 promila alkoholu. 27-letnia kierująca oplem tigra w świąteczny poniedziałek na obwodnicy Jabłonny ok. godz. 6.40 straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu niszcząc nawierzchnię nasypową. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.

Jak podkreślają policjanci pełniący służbę podczas tegorocznych świąt na drogach było bezpiecznie.

oprac. JR

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *