Facebook


LEGIONOWSKI. Druga ofiara śmiertelna – żniwo orkanu Grzegorz

2017-10-29 12:23:02

Szalejący nad Polską orkan Grzegorz zabił już dwie osoby na północy kraju. Od piątku  (27.10) w całym kraju straż pożarna interweniowała ponad 1200 razy.

Prawie 100 tys. mieszkańców Dolnego Śląska jest bez prądu. Dramatyczna sytuacja trwa od soboty. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla całego kraju. Najgorzej jest w południowo-zachodniej i północnej części kraju. Porywy wiatru mogą osiągać od 70 do 90 km/h, a lokalnie nawet do 120 km/h.

Uszkodzony gazociąg i zamknięte cmentarze

Jak podają ogólnopolskie media w wielu miastach władze zamykają cmentarze w związku z nadchodzącym świętem zmarłych. Wiatr bowiem spustoszył nekropolie m.in we Wrocławiu i Gdańsku. Nad morzem silny wiatr uszkodził rurociąg służący do opomiarowania zbiornika w terminalu LNG w Świnoujściu.

W legionowskim dwie interwencje

Jak podaje legionowska Straż Pożarna, strażacy interweniowali do tej pory dwa razy. Pierwsza interwencja dotyczyła powalonego drzewa na Drodze wojewódzkiej, druga dotyczyła wypompowania wody w gminie Jabłonna. Na Mazowszu nadal obowiązuje ostrzeżenie I stopnia dotyczący silnego wiatru.

QK

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *