LEGIONOWSKI. Jak w nowym reżimie działają fryzjerzy i kosmetyczki

2020-05-27 10:11:42

Od poniedziałku (18 mają) w ramach III etapu odmrażania gospodarki do pracy wrócili przedstawiciele branży beauty. Jednak ponowne otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych nie oznacza jeszcze powrotu do starej rzeczywistości


Przypomnijmy; w związku z wybuchem epidemii koronawirusa już na początku wprowadzenia obostrzeń zostały zamknięte salony fryzjerskie oraz gabinety kosmetyczne. Teraz, po ponad dwóch miesiącach, branża beauty zostaje “odmrożona”.

Trwały konsultacje

Jak informowali przedstawiciele rządu, od dłuższego czasu trwały konsultacje z przedstawicielami branży beauty mające na celu jak najbezpieczniejsze ponowne uruchomienie salonów i gabinetów. Dzięki wspólnie wypracowanemu stanowisku udało się doprowadzić do odmrożenia tej jakże ważnej części gospodarki. Zgodnie z badaniami jakie w trakcie epidemii przeprowadzały różne media wizytę u fryzjera deklarowało 37 proc. badanych. Wyżej znajdowały się tylko spotkania z rodziną (60 proc.).

Nowy reżim sanitarny

Zgodnie z wypracowanym stanowiskiem w salonach fryzjerskich oraz gabinetach kosmetycznych od poniedziałku (18 maja) obowiązują nowe zasady sanitarne. Zaleca się planowanie zabiegów przez telefon. Wyłączone z działania są poczekalnie, klienci przychodzą na umówioną godzinę. Po przybyciu klienta do salonu zaleca się wykonywanie pomiarów temperatury przed przystąpieniem do zabiegów. Osoby, które mają lub miały kontakt w ciągu ostatniego tygodnia z osobą z podejrzeniem zakażenia lub zakażone koronawirusem nie są obsługiwane. Ponadto pracownicy zakładów zobowiązani są do korzystania z maseczek oraz rękawiczek jednorazowych. W szczególnych wypadkach z przyłbic i gogli ochronnych.

Identyczne zalecenia obowiązują także klientów. W przypadku kiedy klient nie będzie posiadał maski lub rękawiczek właściciel salonu jest zobowiązany do udzielenia mu środków ochrony osobistej (bezpłatnie lub odpłatnie). Między stanowiskami pracy powinny obowiązywać min. 1,5 m odstępy. Jeżeli w salonie lub gabinecie nie ma takiej możliwości stanowiska pracy powinny być oddzielone od siebie. Właściciel po każdej usłudze zobowiązany jest do dezynfekcji wszystkich powierzchni, z którymi miał do czynienia klient. Preferowane są płatności bezgotówkowe. W salonach obowiązuje także zakaz używania telefonów komórkowych przez świadczących usługę, ale także przez klientów. W przypadku odwołania wizyty właściciel salonu jest zobowiązany do poinformowania o tym telefonicznie.

QK

Komentarze

2 komentarze

  1. Victor odpowiedz

    jesteśmy mistrzami świata we wprowadzaniu martwych przepisów.

  2. Zawiedziona odpowiedz

    Jak zwykle, zalecenia sobie, a fryzjer swoje….. Musi nadrobić stracony utarg, więc się spieszy, telefon komórkowy cały czas w akcji, przecież klient nasz pan, trzeba odebrać, by nie stracić, nieważne, że już jeden siedzi na fotelu…. dezynfekcja wszystkich pomieszczeń po każdym kliencie czy narzędzi, to fikcja, kto by tym się przejmował…. nie ma czasu, już czeka następny, zwłaszcza gdy pracuje tylko właściciel. Trzeba się cieszyć, że płyn do dezynfekcji rąk na wejściu czeka…… byłam i póki co nie skorzystam dopóki się nie ogarniemy z COVID19

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *