Facebook

LEGIONOWSKI. Jeden bez prawka, drugi z zakazem. Obaj byli pijani

2020-04-16 6:52:32

Policjanci w ciągu ostatniej doby zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy został zatrzymany w Serocku, drygu w Legionowie. Obaj mężczyźni mieli także orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów

Pierwszym zatrzymanym okazał się 46-letni kierowca Volkswagena. Uwagę policjantów zwrócił styl jazdy, dlatego też postanowili sprawdzić czy kierujący nie spożywał alkoholu. Po zatrzymaniu pojazdu policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, ze 46-latek miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Dalsze czynności wykazały również, że kierujący nie posiada uprawnień do prowadzenia samochodu.
Drugim zatrzymanym okazał się 33-latek, który jechał skuterem. Na widok policjantów przyśpieszył i skręcił w jedną z bocznych ulic. Tuż po zatrzymaniu policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak podaje policja ten kierowca również miał obowiązujący do końca 2023 r. zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz o losie obu mężczyzn zadecyduje sąd.

Policja apeluje!
Jeśli widzisz kierowcę, który zachowuje się podejrzanie, reaguj! Wystarczy zadzwonić na policję i poinformować o tym fakcie. To „nie doniesienie” tylko odpowiedzialność i troska o życie innych. Pijani kierowcy zawsze stwarzają olbrzymie zagrożenie na drodze, dlatego nigdy nie przymykaj oka na takie zachowanie!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *