LEGIONOWSKI. Jutro zamkną most w WIERZBICY

2019-11-03 8:54:24

Przekazujemy Państwu aktualne informacje dotyczące planowanego remontu mostu w ciągu DK nr 62, w miejscowościach Wierzbica – Łacha, obejmujące skorygowany harmonogram przedsięwzięcia:

4.11 – 25.11.2019 r. wyłączenie mostu dla ruchu kołowego
26.11 – 06.12. 2019 r. wprowadzenie ruchu wahadłowego
20- 23.12.2019 r. zakończenie wszystkich prac
Inwestor zastrzega, że powyższy harmonogram jest uzależniony od warunków atmosferycznych.

Ruch kołowy na moście zostanie zatrzymany w dniu 4 listopada o godzinie 10.00 i wg założeń stan ten potrwa nie dłużej niż 21 dni.

!!!UWAGA ZMIANA TERMINU CAŁKOWITEGO ZAMKNIĘCIA MOSTU!!!:
podniesienie przęsła mostu będzie miało miejsce w nocy z 6 na 7 listopada,
w godzinach od 22.00 (06.11) do 04.30 (07.11).
W tym czasie ruch pieszy przez most również nie będzie możliwy.

Wyznaczone zostały przez GDDKiA objazdy dla samochodów ciężarowych i osobowych.

W związku czasowym zamknięciem przeprawy mostowej, we współpracy z inwestorem, wykonawcą robót, a także zainteresowanymi służbami, informujemy:

– Most będzie otwarty dla ruchu pieszego przez cały okres trwania prac z wyjątkiem dwóch kilkugodzinnych okresów, gdzie technologia robót będzie to uniemożliwiała (podnoszenie i opuszczanie przęsła mostu).

– Na czas całkowitego zamknięcia ruchu kołowego na moście uruchomiona będzie darmowa komunikacja autobusowa obsługująca tereny po obu stronach Narwi (harmonogramy kursowania w załączeniu wraz z rozkładem jazdy komunikacji gminy Somianka, obsługującej również miejscowości Kania Nowa i Kania Polska w Gminie Serock), dowożąca mieszkańców do mostu oraz tymczasowa linia dowożąca dzieci do Szkoły Podstawowej w Serocku (z przejściem pieszym przez most pod opieką osób uprawnionych) i dowozem bezpośrednim do szkoły: http://spserock.edupage.org/a/kursy-autokaru-szkolnego

– W czasie remontu przeprawy mostowej udostępnione będą również całodobowe parkingi po obu stronach mostu:

wschodnia strona Narwi: działka przy skrzyżowaniu ul. Mazowieckiej i Wyszkowskiej w Łasze
zachodnia strona Narwi: jeden pas drogi krajowej nr 62 prowadzący od ronda w Wierzbicy do mostu, na odcinku ok. 500 m, a także część terenu stanicy wędkarskiej PZW w Wierzbicy.
Na czas zamknięcia mostu zostanie zorganizowany całodobowy dyżur w Urzędzie Miasta i Gminy Serock, dostępny pod numerem telefonu 22 782 88 66, pod którym w sytuacjach awaryjnych będzie można zgłaszać zapotrzebowanie na transport, związane np. z dostępem do lekarza lub opieki pielęgniarskiej.

 

Źródło: SEROCK.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *