LEGIONOWSKI. Już 7 przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie!

2020-03-29 3:12:07

KOMUNIKAT:  Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Legionowie z 29 marca br. 7 mieszkańców (2 nowe przypadki w ciągu doby) powiatu legionowskiego zakażonych koronawirusem, 5 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia. Ponadto 460 (25 nowe przypadki w ciągu doby) mieszkańców jest objętych nadzorem epidemiologicznym, a 230 (49 nowych przypadków w ciągu doby) osób poddanych jest kwarantannie domowej

Aktualnie: 5 mieszkańców powiatu jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 oraz 7 są nim zakażone. Wczoraj osób objętych nadzorem było: 435 i 199 objętych kwarantanną domową.

Pierwszym, zarażonym był mieszkaniec gminy Jabłonna, drugim mieszkaniec Józefowa, nie wiadomo skąd pochodzi pięć pozostałych osób.

Kwarantanna domowa to celowa izolacja osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zarażonymi lub podejrzanymi o zarażenie, a także powracających do Polski z zagranicy. Osoby te mają obowiązek pozostać w swoich domach lub miejscach do tego wyznaczonych. Nie mogą spotykać się z innymi osobami, wychodzić z psem czy do sklepu. Niezbędne rzeczy dostarczają im odpowiednie służby lub wolontariusze.

Nadzór epidemiologiczny odbywa się w porozumieniu ze służbami sanitarnymi po wywiadzie epidemiologicznym. Objęte są nim osoby, które nie miały bezpośredniego kontaktu z osobą zarażoną, ale np. pracowały w tym samym budynku. Prewencyjnie zaleca się monitorowanie stanu zdrowia takiej osoby poprzez pomiary temperatury 2 razy dziennie, a także ograniczenie spotkań, w miarę możliwości pozostanie w domu i przejście na pracę zdalną. Nadzór epidemiologiczny trwa, podobnie jak kwarantanna, 14 dni.

Zaleca się również stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Koronawirus w Polsce – aktualna sytuacja epidemiologiczna. 

Aktualizacja MZ 28 marca 18:35

  • 38 674 wykonanych testów diagnostycznych
  • 1 436 próbek pozytywnych
  • 1 719 osób hospitalizowanych
  • 97 413 osób objętych kwarantanną
  • 167 890 osób zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju
  • 56 585 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
  • ponad 4,6 tys. testów wykonanych w ciągu doby

Łącznie w Polsce jest obecnie 1771 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu koronawirusa w Polsce zmarło 20 osób. Jedna osoba została wyleczona.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *