LEGIONOWSKI. Kiedy otworzą boiska w powiecie?

2020-05-06 11:12:26

Od poniedziałku (4 maja) zezwolono na ponowne otwieranie boisk piłkarskich. Część gmin z naszego powiatu już uruchomiło boiska. Należy jednak zachować na nich zasady wprowadzonych obostrzeń sanitarnych

Nowe przepisy mówią, że, na boisku piłkarskim może przebywać maksymalnie 6 osób, należy zachowywać również odpowiedni dystans. Osoby przebywające na boisku mogą trenować bez maseczek. Zawodnicy nie mogą po treningu korzystać z szatni.

Legionowo

Od 11 maja zostaną otwarte boiska “Orlik”, bieżnia, boiska wielofunkcyjne (z wyłączeniem boisk znajdujących się na terenie placówek oświatowych). W najbliższym czasie opublikowane zostaną wytyczne co do korzystania z tych obiektów.

Gmina Jabłonna

Od 4 maja otworzono boiska “Orlik” w Jabłonnie i Pumptrack w Skierdach. Z boisk na otwartym na terenie Jabłonny w godz. 8 – 16 mogą korzystać wszyscy. W godz. 16-20 zajęcia prowadzone są przez trenerów w ramach zajęć dla klubów sportowych.

Gmina Nieporęt

Od 4 maja wznowił funkcjonowanie Kompleksu Boisk Sportowych „Moje Boisko Orlik 2012” w Józefowie przy ulicy Szkolnej 61. Od 4 maja z boisk będą mogły korzystać dzieci i młodzież w zajęciach organizowanych przez kluby sportowe w ramach przyznanych dotacji. Od 11 maja z boisk będą mogli korzystać pozostali chętni mieszkańcy gminy Nieporęt. Osoby zainteresowane ćwiczeniami na Kompleksie Boisk Sportowych w Józefowie będą miały do dyspozycji tylko boiska piłkarskie. Boisko do siatkówki i koszykówki pozostaje zamknięte. Wytyczne.

Gmina Serock

Od 4 maja udostępnianie są niektóre otwarte obiekty sportowe takie jak stadion, boiska sportowe czy boiska wielofunkcyjne na potrzeby sekcji sportowych prowadzonych przez Serockie Inwestycje Samorządowe. Osoby ćwiczące w sekcjach sportowych będą informowane na bieżąco o terminach zajęć przez trenerów.

Gmina Wieliszew

Od 4 maja stopniowo będą przywracane zajęcia na otwartych obiektach sportowych dla dzieci, młodzieży i zawodników klubów sportowych. Od poniedziałku (4 maja) zajęcia na boisku Orlik w Skrzeszewie prowadzone są dla dzieci młodzieży FDA Wieliszew, Mewa Krubin i Dąb AP. Od 5 maja na boisku przy hali sportowej w Wieliszewie trenują zawodnicy pierwszej i drugiej drużyny Dębu Wieliszew. Od 11 maja na boisku sportowym w Łajskach będą trenować zawodnicy FDA Wieliszew. WIęcej informacji udziela Referat Sportu Urzędu Gminy Wieliszew pod numerem tel: 22 782 21 44.

5 maja 2020 r. otwarty został także kort tenisowy na terenie Gminnego Centrum Kultury w Łajskach. Przed korzystaniem z obiektu należy skontaktować się z Ośrodkiem Kultury w Wieliszewie: tel. 22 782-20-02, 539-304-536. Z kortu tenisowego nieodpłatnie można korzystać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.30.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *