LEGIONOWSKI. Kolejne 2 osoby hospitalizowane z powodu podejrzenia zakażenia koronowirusem

2020-03-23 2:44:53

Jak poinformował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legionowie na dzień 23 marca br., w związku z sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu legionowskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19, 282 mieszkańców powiatu jest objętych nadzorem epidemiologicznym, a 110 osób poddanych jest kwarantannie domowej, 2 są hospitalizowane oraz potwierdzono 1 przypadek zakażenia wirusem

Aktualnie 2 mieszkańców powiatu jest hospitalizowanych z powodu  podejrzenia zakażenia COVID-19 oraz jedna nim zakażona. Wczoraj osób objętych nadzorem było: 266 i 80 objętych kwarantanną domową.

Kwarantanna domowa to celowa izolacja osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zarażonymi lub podejrzanymi o zarażenie, a także powracających do Polski z zagranicy. Osoby te mają obowiązek pozostać w swoich domach lub miejscach do tego wyznaczonych. Nie mogą spotykać się z innymi osobami, wychodzić z psem czy do sklepu. Niezbędne rzeczy dostarczają im odpowiednie służby lub wolontariusze.

Nadzór epidemiologiczny odbywa się w porozumieniu ze służbami sanitarnymi po wywiadzie epidemiologicznym. Objęte są nim osoby, które nie miały bezpośredniego kontaktu z osobą zarażoną, ale np. pracowały w tym samym budynku. Prewencyjnie zaleca się monitorowanie stanu zdrowia takiej osoby poprzez pomiary temperatury 2 razy dziennie, a także ograniczenie spotkań, w miarę możliwości pozostanie w domu i przejście na pracę zdalną. Nadzór epidemiologiczny trwa, podobnie jak kwarantanna, 14 dni.

Zaleca się również stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Koronawirus w Polsce – aktualna sytuacja epidemiologiczna.

Aktualizacja MZ 23 marca 12:30

  • 20 127 – liczba wykonanych testów diagnostycznych
  • 1 084 osób hospitalizowanych
  • 48 632 osób objętych kwarantanną
  • 80 348 osób zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju
  • 58 826 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
  • ponad 2,5 tys. testów wykonanych w ciągu doby

Łącznie w Polsce są obecnie 684 potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. Z powodu koronawirusa w Polsce zmarło 8 osób. Jedna osoba została wyleczona.

Komentarze

1 komentarz

  1. hieniu odpowiedz

    Zamykanie panstwa z powodu lagodnej choroby to absurd! Wspolnie juz dzis protestujmy przeciwko zakazom! Panstwo musi wznowic dzialalnosc, inaczej czeka nas katastrofa. “Lekarstwo” kaze sie byc gorsze niz choroba kiedy ludzie zaczna z glodu i zimna umierac na ulicy .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *