LEGIONOWSKI. Kolejne uderzenie w automaty do gier hazardowych

2017-06-27 4:47:39

W minioną sobotę policjanci legionowskiej komendy oraz funkcjonariusze Służby Celnej po raz kolejny przeprowadzili działania wymierzone przeciwko nielegalnemu urządzaniu gier na automatach na terenie powiatu legionowskiego. W wyniku działań zostały zabezpieczone trzy maszyn do gier.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą oraz korupcją legionowskiej komendy oraz pracownicy Urzędu Celnego po obserwacji wytypowali miejsce, w którym nadal mogły być urządzane nielegalne gry hazardowe pomimo wprowadzenia od 1 kwietnia br. nowych przepisów Ustawy o grach hazardowych.

Obecnie za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary – 100 tys. zł od jednego automatu. Tak wysoką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wynajmuje lub wydzierżawia lokal pod nielegalne automaty do gier hazardowych.

W punkcie skontrolowanym zajęto 3 automaty do gier świadczące o nielegalnym procederze. Postępowania w tych sprawach prowadzi Urząd Celny II w Warszawie.

Policjanci zapowiadają, że we współpracy z celnikami w dalszym ciągu będą prowadzić kontrole ukierunkowane na trwałą likwidację miejsc, w których urządzane są nielegalne gry na automatach. Ponadto funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą oraz korupcją wspólnie z pracownikami Sanepidu sprawdzają miejsca gdzie może dochodzić do sprzedaży nielegalnych substancji zagrażających życiu tzw. dopalaczy.

KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *