Facebook


LEGIONOWSKI. Kolejne uderzenie w automaty do gier

2017-04-21 11:54:47

W ostatnim czasie policjanci legionowskiej komendy oraz funkcjonariusze Służby Celnej kolejny raz przeprowadzili skoordynowaną akcję przeciwko nielegalnemu urządzaniu gier na automatach na terenie powiatu legionowskiego. W wyniku działań zostało zabezpieczonych 9 maszyn do gier.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą oraz korupcją legionowskiej komendy oraz pracownicy Urzędu Celnego po przeprowadzonej analizie wytypowali miejsca, w których nadal mogą być urządzane nielegalne gry hazardowe pomimo wprowadzenia od 1 kwietnia br. nowych przepisów Ustawy o grach hazardowych.

Obecnie za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary – 100 tys. zł od jednego automatu. Tak wysoką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wynajmuje lub wydzierżawia lokal pod nielegalne automaty do gier hazardowych.

W punktach skontrolowanych w powiecie legionowskim w ostatnim czasie zajęto 9 automatów do gier świadczących o nielegalnym procederze. Postępowania w tych sprawach prowadzi Urząd Celny II w Warszawie.

Policjanci we współpracy z celnikami w dalszym ciągu będą prowadzić wzmożone działania kontrolne ukierunkowane na trwałą likwidację miejsc, w których urządzane są nielegalne gry na automatach.

EK

Fot. KPP Legionowo

Komentarze

1 komentarz

  1. SEBASTIAN odpowiedz

    BRAWO RZĄD brawo policja !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *