LEGIONOWSKI. Legionowski sukces na rynku podróżniczym – aplikacja MyLuggage

2017-08-02 12:47:35

Pierwsza w Europie inteligentna aplikacja do pakowania się na wyjazdy powstanie w Legionowie. Lokalny, młody przedsiębiorca stworzył platformę do koordynowania wakacyjnych przygotowań. Aplikacja MyLuggage podpowie co zabrać na wyjazd, a wszystko będzie dopasowane do miejsca, pogody i planowanych aktywności użytkownika

Pomysł prosto z Kolei Transsyberyjskiej

Wyruszając ze znajomymi na wyprawę Koleją Transsyberyjską zauważyliśmy, że każdy spakował się inaczej. Dlaczego? Bo każdy spodziewał się czegoś innego – dostęp do podróżniczych informacji o potrzebnych przedmiotach czy bezpieczeństwie jest często ograniczony, a informacje w Internecie są mało rzetelne – zauważa Paweł Łubiarz, twórca aplikacji.

Pakowanie na każdą okazję

Mimo, że pomysł narodził się w kolei, twórcy zadbali o to, aby można było spakować się na każdy wyjazd. Jak tłumaczą, na dalsze podróże potrzebne są wiarygodne informacje, ale przy lokalnych wycieczkach czy wyjazdach biznesowych często zależy nam głównie na czasie, a aplikacja ma przyspieszyć proces przygotowania do wyjazdu nawet o 90 proc.

Praca w „legionowskim garażu”

Dużo moich znajomych z naszego powiatu pracuje obecnie z domu. Legionowo to dobre miejsce dla małych firm i startupów. Sąsiedztwo Warszawy i dobra komunikacja pozwala łatwo dotrzeć na spotkania w stolicy, a na miejscu koszty są dużo niższe – to ważne dla początkujących przedsiębiorców – dodaje Łubiarz.

Obecnie MyLuggage prowadzi kampanię promocyjną przed premierą aplikacji, która przewidywana jest na początek października bieżącego roku. Pierwszy etap kampanii właśnie się skończył i osiągnął krajowy sukces, na platformie thunderclap.it aplikacja zebrała ponad 700 tys. odbiorców. To najlepszy wynik w Polsce – dotychczasowe kampanie nie przekraczały 200 tys. wspierających.
Drugi, ostatni już etap promocji przed premierą rozpoczyna się 2 sierpnia. Kampania crowdfundingowa na portalu wspieram.to zbiera środki niezbędne do wypromowania aplikacji.
– To najważniejsza część, ponieważ zadecyduje o naszym starcie – dodaje Łubiarz.
Na stronie kampanii dostępne są podróżnicze akcesoria do nabycia, jak np. przydatny na wyjazdach adapter elektryczny, waga do bagażu czy urządzenie, które łatwo go namierzy.

red.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *