LEGIONOWSKI. Legionowskie ofiary katastrofy autokaru w Chorwacji

2022-08-12 9:50:37

W katastrofie polskiego autokaru, który wiózł pielgrzymów do sanktuarium w Medjugorie w Bośni i Hercegowinie, zginęło 12 osób, a 32 pielgrzymów zostało rannych. Prawdopodobnie wśród ofiar jest mieszkanka powiatu legionowskiego. Ze zdarzeniem tym może mieć także związek z targnięciem się na życie przez 43-latka, który był jej synem


Do wypadku polskiego autokaru doszło w sobotę (6 sierpnia) ok. godz. 5.40 rano na autostradzie A4, na północ od Zagrzebia, w regionie varażdińskim, między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec. Jadący w kierunku Zagrzebia autobus z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał z drogi, przebił się przez bariery energochłonne, wpadł do rowu i uderzył w nasyp przy przepuście drogowym.
Kto jechał na pielgrzymkę?
Według informacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych (MSZ), w autokarze znajdowało się dwóch kierowców i 42 pielgrzymów. Wszyscy byli obywatelami polskimi, w autokarze nie było dzieci. Mieli to być głównie mieszkańcy Sokołowa Podlaskiego (woj. mazowieckie), Konina (woj. wielkopolskie) oraz Jedlni koło Radomia (woj. mazowieckie). Rzecznik MSZ Łukasz Jasin podał, że wśród pielgrzymów było trzech księży i sześć zakonnic oraz świeccy pielgrzymi głównie z obszaru województwa mazowieckiego.
Tragiczny bilans katastrofy
W wyniku wypadku autokaru pod Zagrzebiem, na miejscu zginęło 11 osób, a 12. zmarła w szpitalu. Śmierć poniósł także kierowca autokaru. Do szpitali przewieziono 32 ranne osoby, z czego 19 jest w stanie ciężkim. Cztery najmniej poszkodowane osoby wróciły już do Polski.. Prawdopodobnie wśród ofiar jest mieszkanka powiatu legionowskiego. Z nieoficjalnych informacji, jakie dotarły do redakcji wynika, że w wypadku w Chorwacji zginęła mieszkanka naszego powiatu jadąca na pielgrzymkę z kimś z rodziny – kobietą (siostrą albo córką).
Rodzinna tragedia
Do redakcji dotarły również informacje, że z wypadkiem w Chorwacji może wiązać się samobójstwo, do którego doszło tego samego dnia po południu w Legionowie. Targnąć na życie miał się 43-letni mężczyzna. W wypadku miała bowiem zginąć matka mężczyzny, a siostra miała trafić do szpitala.
Według policji, 6 sierpnia br. w Legionowie około godz. 15.00 doszło do samobójczej śmierci 43-letniego mężczyzny. Jednocześnie policja i prokuratura nie potwierdzają związku tych dwóch zdarzeń.

WD.QK.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *