LEGIONOWSKI. Liceum ma już parter [FOTO| WIDEO]

2022-07-26 8:50:13

Największa zaplanowana na ten i przyszły rok inwestycja Powiatu Legionowskiego, budowa siedziby Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym, realizowana jest zgodnie z planem

Wykonane są już ściany parteru, zalano strop nad pierwszą kondygnacją. Równolegle powstają przyłącza wodno-kanalizacyjne oraz kanalizacji deszczowej. W sierpniu harmonogram prac zakłada wykonanie ścian I piętra. Na koniec roku planowane jest doprowadzenie budowy do stanu surowego zamkniętego.

Nowoczesny, funkcjonalny i wyposażony w windę obiekt będzie miał 1540 m². Znajdzie się w nim osiem większych sal dydaktycznych i cztery mniejsze, a także szatnia, biblioteka, sala do ćwiczeń siłowych z szatnią i łazienką, pokój nauczycielski, pomieszczenia administracyjno-biurowe, toalety (w tym dwie dla osób z niepełnosprawnościami), serwerownia, kotłownia, pomieszczenia gospodarcze i magazynowe oraz obszerny hol z przeznaczeniem na spotkania i uroczystości dla społeczności szkolnej. Budynek o kształcie litery „L” powstaje na działce nieopodal Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 roku, która obecnie zapewnia zaplecze lokalowe dla uczniów i kadry liceum.

Wartość całego zadania to 19 189 599,00 zł, z czego 16 311 159,15 zł pochodzić będzie z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

Komentarze

2 komentarze

  1. jolanta sobik odpowiedz

    Ale cenzura, więcej tu nie wejdę.

  2. jolanta sobik odpowiedz

    Pamietam, jak b. ucieszyłam sie na wieść, że w Legionowie powstanie szpital. Troszkę moja radość zbladła, gdy zobaczyłam na mapie miejsce-teren wojskowy. No i status szpitala mnie zaniepokoił, jako filia szpitala MSW. Czego sie bałam?, że cywile będa pacjentami drugiej kategorii. Moje obawy były chyba zbyteczne, ale nie przewidziałam, że nikt nie będzie odbierał telefonu. Próbowałam 4 razy dodzwonic sie w 2022 roku. Za każdym razem poświęciłam po ok. 1,5 – 3,5 godz. i … nikt nie odebrał telefonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *