Facebook

LEGIONOWSKI. Ma Pan rynny do wymiany – czyli węgierscy oszuści w powiecie

2019-06-21 4:10:05

Po powiecie grasuje szajka oszustów – pracowników remontowych podających się za Węgrów. Wymieniają rynny, dachy, ogrodzenia. Potem za swoją usługę żądają kilku tys. złotych. Jeśli właściciel nie chce zapłacić – grożą kolegami z Pruszkowa i Wołomina


Schemat zawsze wygląda tak samo. Pod posesję podjeżdża auto, wysiada 3-4 śniadych mężczyzn, z obcym akcentem mówią, że wracają z innego remontu. Jadąc samochodem zaniepokoił ich stan rynien. Proponują wymianę „po kosztach”bo w samochodzie mają materiały. Jak się okazuje do każdej podanej pierwotnie kwoty – zawsze dodają dodatkowe zero.

Powtarzające się informacje

Od jakiegoś czasu na internetowych grupach dotyczących Powiatu Legionowskiego pojawiają się informacje o grupie mężczyzn poruszających się dostawczym samochodem. Samochód z obcokrajową ekipą remontową widziany był m.in.: w Jadwisinie, Michalowie-Reginowie ale również w: Pomiechówku, Warszawie, Grudziądzu i innych . Zatrzymują się pod posesją, gdzie z reguły snuje się po podwórku jakiś senior i niby w ramach pomocy oferują za 200-300 zł wymianę rynny, naprawę dachu czy naprawę ogrodzenia. Nie dając się zastanowić właścicielowi posesji, błyskawicznie przystępują do działania. Bez umowy, bez zbędnych formalności.

Zamiast 300 zł żądali 3 tys.

Kiedy praca zostaje skończona śniadzi pracownicy żądają zapłaty. Jednak nie jest to wcześniej wspomniane 200 -300 zł a 2-3 tys. złotych. Jeżeli senior odmawia zapłaty tak dużej kwoty błyskawicznie zmienia się charakter rozmowy z wykonującymi remont. Zaczynają oni grozić m.in. kolegami z Pruszkowa czy Wołomina, ale również spaleniem domu. W większości przypadków otrzymują taką ilość pieniędzy jaką żądają i znikają.

Policja jest bezradna

Z rozmowy z podkom. Justyną Stopińską dowiedzieliśmy się, że do Komendy Powiatowej Policji w Legionowie nie wpłynęło żadne zawiadomienie dotyczące tego typu oszustw na terenie powiatu. Niestety jak się okazuje na przykładzie innych miejscowości policja jest bezradna. Winnemu takiego stanu rzeczy jest brak jakiekolwiek umowy między pokrzywdzonym a pracownikami.

Ostrożności nigdy za wiele

Policja ostrzega, żeby zachować szczególną ostrożność w sytuacjach kiedy odwiedzają nas nieznajomi. oferujący niezamawianą usługę. Tym bardziej, że upór, spryt i profesjonalizm oszustów nie mają granic.

QK

Komentarze

1 komentarz

  1. Pola odpowiedz

    Super W Małopolsce w powiecie Bochenskim też. ;(

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *