LEGIONOWSKI. Mandatami łatają dziurę

2020-11-22 5:50:24

Od chwili wprowadzenia kolejnego rozporządzenia ws. zakrywania ust i nosa policja codziennie wystawia kolejne mandaty za nieprzestrzeganie zakazu


Tylko w ostatnim tygodniu (od 9 do 15 listopada) policja wystawiła 66 mandatów i 2 wnioski do Sądu. Łącznie od początku wprowadzenia przez rząd ww. rozporządzenia legionowscy policjanci wystawili 441 mandatów oraz 23 wniosków do Sądu. Nie zawsze jednak policja musi wystawiać mandaty, zgodnie z treścią rozporządzenia policjanci mogą pouczyć osobę nie stosującą się do zakazu, wstawić mandat 500 zł, złożyć wniosek do sądu o ukaranie lub zgłosić sprawę do Sanepidu. Wtedy kara może wynosić nawet do 30 tys. zł. Kolejne informację nt. mandatów wystawianych przez policję pojawi się w najbliższym numerze tygodnika.

QK

 

Komentarze

4 komentarze

 1. A odpowiedz

  Co nie zmienia, że w obecnej sytuacji jakiekolwiek kary są bezprawne, gdzie rządzący i policja doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Rozumiem, że Ty też popierasz bezprawie?

  1. Victor odpowiedz

   Do A: popieram to, byśmy nie byli świętsi od papieża i to byśmy przeżyli tego wirusa. Reszta będzie do gadania i osądzania … po pandemii. Wytrzymasz do tego czasu ze swoim legalizmem?

 2. A odpowiedz

  Dlaczego wprowadzacie w błąd? Policja nie ma prawa przekazywania danych osobowych do sanepidu, a same wystawianie mandatów jest bezprawne. Ustawa nie została opublikowana w dzienniku ustaw. Więcej rzetelności.

 3. Victor odpowiedz

  Brawo policja, karać , karać i jeszcze raz raz karać. Żadne pouczenia nie działają, wiem z doświadczenia. Jak nie ma przysłowiowego bata nad tyłkiem to ludzie mają wszystko właśnie w tyłku. I nie jest to żadne łatanie budżetu tylko walka z ludzką głupotą i egoizmem,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *