LEGIONOWSKI. “Mieszkańcy są moimi pracodawcami” – Robert Wróbel

2019-12-31 8:44:15

Robert Wróbel, Starosta Powiatu Legionowskiego, samorządowe podsumowanie roku:

To i Owo: Jaka decyzja, jaką musiał Pan podjąć była najtrudniejsza?

Robert Wróbel: Najtrudniejsze są decyzje, które muszę podjąć stosując obowiązujące prawo, a wewnętrznie i po ludzku się z nimi nie zgadzam. Na przykład, gdy ktoś przy zakupie nieruchomości zostaje wprowadzony w błąd i nie może na niej wybudować takiego domu, o jakim marzył Ostatecznie starosta jest tym, który odmawia pozwolenia na budowę i mu to uświadamia. Na szczęście przy tysiącach decyzji takie sytuacje są wyjątkowo rzadkie.

TiO: Z jakiej inwestycji jest Pan najbardziej dumny? Dlaczego?

RW: Nie dumny, raczej z poczuciem spełnienia obowiązku wobec mieszkańców, którzy są moimi pracodawcami. Z pewnością mam świadomość, że dzięki zgodnej współpracy w radzie powiatu Bezpartyjnych Samorządowców i PiS oraz szukaniu finansowania powstaje szpital budowany przez MON, czy strażnica straży pożarnej, a samodzielnie, jako powiat, zbudowaliśmy Centrum Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną.

TiO: Dzień w 2019 r. który zapadł Panu najbardziej w pamięci? Dlaczego?

RW: Było wiele radosnych chwil, kiedy ktoś ze współpracowników przesyłał zdjęcie nowonarodzonego dziecka i wyjątkowo smutnych dni, kiedy żegnałem na zawsze kolegów z samorządu. Najbardziej zapamiętałem ten, kiedy jedna z osób otwarcie i szczerze uświadomiła mi podczas jednej z takich uroczystości, że wsparcie i obecność jaką dajemy sobie w takich chwilach jest ważniejsza niż wszystkie inne sprawy.

TiO: Jaki cel życiowy i zawodowy stawia Pan sobie na 2020 r.?

RW: Zawodowe plany każdego starosty określa trochę biurokratycznie strategia rozwoju i budżet powiatu. Są to wspólnie z zarządem i radą powiatu starannie wypracowane i szeroko konsultowane wytyczne. Prywatnych planów od kilku lat nie robię, podobnie, jak noworocznych postanowień. Zapewne to, co przyniesie kolejny dzień, tydzień czy miesiąc będzie tym, co miało mnie wówczas spotkać.

TiO: Czego życzy Pan sobie w 2020 roku, a czego mieszkańcom?

RW: Sobie życzę zdrowia, a mieszkańcom, oprócz tego podstawowego dobra, aby przyglądali się, oceniali pracę i brali czynny udział w życiu samorządu. Małe ojczyzny, które tworzymy, to otoczenie, gdzie dorastają, kształcą się i zawierają przyjaźnie nasze dzieci. Gdzie żyją nasi rodzice i dziadkowie. Na jakość tego życia w największej mierze wpływać może samorząd, dlatego świadomy udział w tworzeniu małej ojczyzny ma takie znaczenie. Łatwo ośmieszyć głupotą, zniszczyć nienawiścią i zdeprecjonować miejsce, w którym żyjemy. Dużo trudniej krok po kroku je ulepszać, dlatego powinni brać w tym udział wszyscy.

TiO: Na koniec; jak zamierza Pan spędzić tegorocznego Sylwestra?

RW: Nie używam od dawna fajerwerków, bo psiaki się bardzo boją takich atrakcji, ale wystrzału z korka od szampana w stronę Saturna na powiatowym niebie sobie nie odmówię. Mam nadzieję, że nie spadnie mi na głowę. Oczywiście korek nie Saturn 🙂

red.

Komentarze

6 komentarzy

 1. śliski odpowiedz

  gdybyście nie włazili mu tak w…. to i może bym wam nawet i pomógł…..a tak to cieprcie bo MY juz go nie chcemy

 2. Anna odpowiedz

  Panie Starosto a kiedy dokończy Pan przebudowę przejścia dla pieszych na ulicy Piusa, tuż przy przedszkolu? Z tego, co piszą mieszkańcy, zajmuje to Panu już ponad rok.

 3. Victor odpowiedz

  Panie Starosto, poza świątecznym “blablabla’ ma Pan dwa konkrety do wykazania się troską o mieszkańców: 1) rozkład jazdy SKM 2) chora budowa tunelu na Roi. Ciekawy jestem, kiedy przeczytam, że coś Panu zawdzięczamy w tych tematach. Czy też będzie kolejne “bla bla bla”

  1. Chudy odpowiedz

   Nie możecie Państwo wytrzymać 3-5 dni – a tak sobie życzymy wszyscy spokoju, wytchnienia? Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale ja jednak widzę progres a nie stagnację w działaniach powiatu. Poczekajmy.

   1. Dariusz odpowiedz

    Przepraszam jakie 3-5 dni. List do starosty został opublikowany na początku grudnia .
    Mamy już początek stycznia i kompletnie nic nie zmueniło, kompletnie pochrzaniony rozkład SKM obu linii jak funkcjonował tak funkcjonuje nadal

   2. Victor odpowiedz

    Poczekajmy ? A na co? na następną S3 za godzinę bo w tej co przyjechała brak miejsc, następna za godzinę. Wytchnienia? O d czego? O d pracy za którą dostaję się niezłą kasę? A może dać sobie spokój z ta pracą? Ludzie po prostu oczekują że Szanowny Pan Starosta coś zrobi dla ludzi, skoro Wesoły Romek ma wszystkich w d..pie. J ano Romka już nie liczę, na Starostę jeszcze tak trochę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *