LEGIONOWSKI. Mieszkańcy wyczyścili sklepy!

2020-03-23 8:40:46

Rozprzestrzenianie się koronowirusa na świecie i w Polsce, wywołało sporą panikę wśród mieszkańców powiatu legionowskiego. W sklepach zaczęło brakować podstawowych produktów, a w kolejce do kas trzeba było czekać nawet parę godzin

W zeszłą środę (11 marca) Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od poniedziałku16 marca, na najbliższe dwa tygodnie, zostaną zamknięte wszystkie placówki oświatowe. Od czwartku 12 marca zawieszono funkcjonowanie instytucji kultury: teatrów, kin, muzeów. Premier zwrócił się również do samorządowców o zamknięcie na najbliższe dwa tygodnie domów i klubów seniora.
To wywołało wśród części mieszkańców falę paniki.

Półki sklepowe opustoszały

Klienci marketów wykupowali produkty spożywcze z długim terminem ważności takie jak: makaron, ryż, olej, mąka, mrożonki, woda butelkowana. Towarem deficytowym stał się też papier toaletowy oraz środki higieniczne takie jak mydło w płynie. Żeli dezynfekujących brakowało już od ponad tygodnia.
Choć braki tych produktów uzupełniane są na bieżąco, to półki przez większość czasu pozostają puste, bo towar jest błyskawicznie wykupowany. W środę i w czwartek (11 i 12 marca) w marketach klienci musieli stać w kolejkach nawet parę godzin.

Polowanie na towar

Podobnie sytuacja wyglądała na targu: ogromne kolejki do kupców i asortyment wyprzedawany na przysłowiowym „pniu”.
– To szaleństwo co się dzieje. Nie można zrobić normalnie zakupów, bo ludzi w panice wszystko wykupują – mówi Pan Rafał.
– Wolę być gotowa na wszystko. Jak pozamykają sklepy albo zabraknie jedzenia i innych podstawowych produktów, to czym nakarmię rodzinę? – zastanawia się Pani Katarzyna. – Ludzie poszaleli, bo gdzieś usłyszeli, że zamykają dzisiaj markety – mówią pracownicy jednej z legionowskich „sieciówek” – Wystawiliśmy na sklep wszystko z magazynu, już naprawdę nie mamy co wykładać – dodają.

Sklepy otwarte, ale nie targowisko

Na czwartkowej (12 marca) konferencji prasowej Minister Rozwoju poinformowała, że nie planuje się zamykania sklepów i placówek handlowych, ani odcinania miast kordonem sanitarnym. Ponadto apelowano, aby nie wychodzić do miejsc, gdzie występują duże skupiska ludzi. – Apelujemy o racjonalne zachowanie w sklepach i nierobienie nadmiernych zakupów – powiedziała minister Jadwiga Emilewicz.
W sobotę, 14 marca Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legionowie podjął decyzję o natychmiastowym zamknięciu, do odwołania,targowiska miejskiego w Legionowie.

P.Nowicka

Komentarze

9 komentarzy

 1. Ewa odpowiedz

  Gdzie ten sklep w którym jest wszystko? 🙂

 2. Eliza odpowiedz

  Ja też poproszę o adres tego sklepu gdzie jest wszystko, bo szukam od dłuższego czasu makaronu i jakiegoś płynu do odkażania

 3. Genek odpowiedz

  DO EMMY. A jest u ciebie PAPIER TOALETOWY? To poproszę o adres sklepu.

 4. Emma odpowiedz

  Nie wiem po co wypisują takie bzdury . W sklepach na mojej dzielnicy jest wszystkiego pełno .

 5. Mart odpowiedz

  Najgorsze jest to, ze w panice stworzono swietne warunki dla rozprzestrzeniania sie wirusa

 6. Ada odpowiedz

  Aco? boicie się prawdy, że wykupiliście wszystko w panice łącznie z papierem do d…. a teraz nie wiecie co z nim zrobić?

 7. grzegorz odpowiedz

  To sama prawda. Przecież wszycy wiedza, że tak było – półki sklepowe zostały wyczyszczone do zera. – PAPIERU TOALETOWEGO,- nigdzie nie było, KASZY, RYŻU, MAKARONU, PŁYNÓW DO DEZYFEKCJI I ODKAŻANIA też nigdzie nie było. Wszysko wykupili. A teraz wypisują właśnie bzdury, że tak niby nie było.

 8. Mieto odpowiedz

  W kolejce na zdjęciu widzę samą młodzież… 😉
  A najbardziej mnie powalają wpisy typu: “bzdura”, “po co o takich rzeczach pisać”, “nie siejcie paniki” itd… Ich Autorzy, to chyba byli pierwsi żeby wykupic papier toaletowy, a teraz im głupio… 🙂

 9. Genek Śmietana odpowiedz

  Dodam i ja … Totalne bzdury. Pismaki robią aferę, żeby kliknięć było odpowiednio dużo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *