LEGIONOWSKI. Napadli na 89-latkę w jej własnym domu! Nowa metoda oszustów: “Na administratora”

2018-08-27 3:56:32

Oszuści wykorzystują różne sposoby, aby wzbogacić się kosztem nieostrożnych osób. Jednym ze sposobów jest podanie się za pracownika administracji. Cel jest jeden – okraść. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie przestrzegają przed oszustwami dokonywanymi metodą na „administratora”. Mechanizm dokonywania tego typu przestępstw jest zwykle podobny

Sposób działania złodziei w tym przypadku jest bardzo charakterystyczny i często podobny. Sprawcy podając się za pracownika administracji, wchodzą do mieszkań pod różnymi pretekstami, m.in.: kontroli wody, liczników prądu, wypłaty świadczeń. Kiedy są już w środku starają się odwrócić uwagę właścicieli, a następnie kradną pieniądze oraz wartościowe przedmioty. Ich ofiarami są zazwyczaj osoby starsze, samotne.

Jak ustalili policjanci w minionym tygodniu przestępcy, wykorzystując opisany mechanizm działania, okradli jedną z mieszkanek powiatu legionowskiego.  Do drzwi 89-latki zadzwoniła para oszustów. Kobieta powiedziała, że są pracownikami administracji i muszą sprawdzić instalację wodną w kuchni. Kiedy pokrzywdzona zabrała fałszywą administratorkę do kuchni aby pokazać, że u niej nie ma żadnej awarii mężczyzna prawdopodobnie w tym czasie przeszukiwał mieszkanie 89-latki w poszukiwaniu łupów. Kiedy oszustka stawała się natarczywa starsza pani kazała parze opuścić swoje mieszkania. W tym momencie mężczyzna przytrzymał seniorkę, a fałszywa „administratorka” z jej rąk ściągnęła złote pierścionki a z szyj zerwała złoty łańcuszek. Oszuści opuścili mieszkanie kobiety. Jak się potem okazało para ukradła jeszcze pieniądze w kwocie 600 złotych oraz srebrną paterę i cukiernicę.

OSTRZEGAMY! ZAPAMIĘTAJ!

Pamiętajcie o ograniczonym zaufaniu do obcych. Nie wpuszczajcie ich do mieszkań, jeżeli nie znacie celu ich wizyty. Jeżeli zjawił się u Was przedstawiciel jakiejkolwiek instytucji, bez otwierania drzwi sprawdźcie telefonicznie, czy był do Was kierowany.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń lub wątpliwości PROSIMY O NATYCHMIASTOWE POWIADOMIENIE POLICJI – pod numerami alarmowymi 997 lub 112 (z telefonów komórkowych) albo całodobowo bezpośrednio do dyżurnego Komendy Policji w Legionowie, pod numerem telefonu 22/60 48 213.

Źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *