LEGIONOWSKI. Nauczyciele szkół powiatowych dostaną więcej

2019-03-04 7:25:53

W tym roku nauczyciele ze szkół podległych powiatowi Legionowskiemu mają otrzymać podwyżki. Uchwała Rady Powiatu przewiduje dodatkowe 300 tys. zł na wynagrodzenia dla nauczycieli

Radni Powiatu Legionowskiego na sesji 21 lutego br. przegłosowali zmianę w uchwale w sprawie regulaminu określającego wysokość i warunki przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz zasady obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw nauczycielom zatrudnionym w szkołach prowadzonych przez Powiat Legionowski. W praktyce oznacza to, że mają zostać podniesione maksymalne kwoty dodatków motywacyjnych dla nauczycieli, wicedyrektorów i dyrektorów zatrudnionych w szkołach powiatowych.

Dodatki motywacyjne

Uchwała zwiększa wysokość dodatku motywacyjnego dla nauczyciela, który nie może przekroczyć 750 zł miesięcznie (poprzednio 550 zł), dla wicedyrektora szkoły oraz nauczyciela, któremu powierzono inne stanowisko kierownicze w szkole nie może przekroczyć 1000 zł miesięcznie (poprzednio 700 zł), a dla dyrektora szkoły nie może przekroczyć 2500 zł miesięcznie. W przypadku dodatku dla dyrektorów podwyżka jest najwyższa, bo aż o 1500 zł. Placówki, o których mowa to PZSP przy ul. Targowej w Legionowie, Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, PZSO w Legionowie i PZSP w Serocku.

Kto przyznaje dodatki?

Dodatki motywacyjne są dodatkiem do comiesięcznych pensji, a nie stałym jej składnikiem. Przyznawane są wyróżniającym się nauczycielom, wicedyrektorom i dyrektorom. O ich przyznaniu i wysokości w przypadku nauczycieli i wicedyrektorów, decyduje dyrektor danej szkoły. W przypadku przyznania dodatku motywacyjnego i jego wysokości dla dyrektorów placówek powiatowych decyduje zarząd powiatu legionowskiego.

Rządowe podwyżki

Minister Edukacji Anna Zalewska 25 lutego podpisała rozporządzenie dotyczące minimalnych stawek wynagrodzenia nauczycieli. Według tych założeń nauczyciele dyplomowani mają zarabiać o 166 zł brutto więcej miesięcznie, zaś stażyści dostaną dodatkowych 121 zł brutto. Jak zapowiada minister podwyżki trafią na konta nauczycieli do 3 miesięcy, licząc od 1 stycznia 2019 r. Ministerialne zmiany nie satysfakcjonują nauczycieli.

KT

Komentarze

10 komentarzy

 1. Pani Twardowska odpowiedz

  Ci co szczekają na nauczycieli niech najpierw dzieci wychowają… nauczyciel jako wysko wykształcona osoba powinna mieć godną pensję…nie wiem poco religie w szkołach i na to pieniądze z budżetu państwa…

  1. Karol odpowiedz

   “Jako wysoko wykształcona osoba”. Litości! Porozmawiaj z kilkoma, zobaczysz jacy są wysoce wykształceni. Na pewno nie w logicznym myśleniu i otwartości na świat. Oczywiście, zdarzają się wyjątki, ale te, jak wiadomo, tylko potwierdzają regułę. I co jak co, ale ZNP to jest tasiemiec na organizmie szkolnictwa, aktualnie dowodzony i rozgrywany politycznie przez starą gwardię PRL-u. MEN zresztą też. Czy Ty wiesz, że ci ludzie nie potrafią przygotować nawet prezentacji w Power Poincie? A chcą kasy za naukę naszych dzieci!

 2. olo odpowiedz

  Za co te podwyżki ??? Za to że nauczyciele puszczają dzieciom w trakcie lekcji filmy na youtube ????
  W “ósemce” nawet na lekcjach matematyki zamiast tłumaczyć dzieciom temat to pani puszcza film poświęcony tematowi lekcji a sama (przypuszczalnie) dłubie w nosie.
  Potem potrzebne są korepetycje bo dzieci w trakcie oglądania nie zapytają o coś czego nie rozumieją i z tą niewiedzą przychodzą do domu.

 3. Bizneswoman odpowiedz

  Coraz więcej nauczycieli dorabia jako korepetytorzy. Wystarczy gorzej uczyć w szkole, a uczniów zmuszonych w ten sposób do uzupełnienia brakującej wiedzy nie zabraknie i biznes rozkręca się sam.

 4. Jakub odpowiedz

  20 zł brutto. Dobre :-). To się zmotywują!!!

 5. Nauczycielka z pasją odpowiedz

  20 zł brutto, żeby było jasne!!!
  Tak działa propaganda sukcesu. Znajomi mówią mi, że mój motywacyjny to 750 zł, że tak wyczytali z gazet. Po latach pracy, po awansie i wielu nagrodach Starosty i Dyrektora mój motywacyjny po podwyżce wyniesie 200 zł. Podnieśli motywacyjny o 20 zł brutto, a 200 zł to średnia kwota tego dodatku na osobę. Do czego ta podwyżka motywuje??? Wielu nauczycieli powiatowych to nauczyciele wyjątkowi , ambitni, oddani zawodowi. Średni ich wieku ponad 40 lat. Czemu? Bo nikt za takie pieniądze nie chce u nas pracować. Na Białołęce motywacyjny od 500 do 1000 zł brutto. Jest różnica?

  1. Antoni odpowiedz

   “Na Białołęce motywacyjny od 500 do 1000 zł brutto” – to dlaczego nauczyciele z legionowskich szkół nie zmieniają miejsce pracy na szkoły w Białołęce, przecież to tylko o ten przysłowiowy rzut beretem od Legionowa?

   1. wini odpowiedz

    Sęk w tym, że wielu już zmieniło. Stąd te braki kadrowe w legionowski placówkach 🙂

   2. wini odpowiedz

    No wlasnie ze uciekają na Bialoleke. Dlatego w Legionowie tyle wakatów 🙂

 6. Nauczyciel odpowiedz

  Na początek małe sprostowanie podwyżki nie o 200 zł a o 20 zł, to co państwo podają pochodzi z dokumentu krążącego przed sesja rady i nie ma nic wspólnego z prawdziwym dokumentem.
  Dziękujemy za takie podwyżki bo w rzeczywistości dali nam 20zł, mogą sobie to w buty wsadzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *