Facebook
LEGIONOWSKI. Nie będzie NOCNEJ POMOCY w przychodni „na górce”

2022-09-06 4:25:22

Od 30 września br. Nocna i Świąteczna Pomoc Lekarska (NPL) nie będzie udzielana w przychodni przy ul. Sowińskiego 4. Trwa postępowanie przetargowe

30 września kończy się podpisany przez Narodowy Fundusz Zdrowia z przychodnią NZOZ Legionowo pięcioletni kontrakt na świadczenie Nocnej i Świątecznej Pomocy Lekarskiej. W związku z tym NFZ ogłosił przetarg na kontynuowanie świadczeń.

Dwóch chętnych

Jak udało nam się dowiedzieć, obecnie do przetargu stanęły dwie przychodnie, jednak nikt nie ujawnia, które placówki mogą przejąć prowadzenie NPL-u. Wiadomym jest natomiast, że do przetargu nie stanęła dotychczas świadcząca taka pomoc przychodnia „na górce” czyli NZOZ Legionowo. Powodem jest brak możliwości zapewnienia wymaganej obsady personelu medycznego, czyli odpowiedniej ilości lekarzy i pielęgniarek. Wyniki postępowania przetargowego zostaną przekazane 8 września br.

Powiat rozmawiał ze szpitalem

Jak mówiła w czerwcu br. naszej redakcji Joanna Kajdanowicz, rzecznik Starostwa Powiatowego, trwały rozmowy z legionowskim szpitalem w celu przejęcia przez placówkę Nocnej i Świątecznej Pomocy Lekarskiej. – Nie padło kategoryczne nie w tej sprawie – informowała wówczas rzeczniczka.

red.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *