Facebook


LEGIONOWSKI. Niebezpieczne spacery po lodzie

2018-03-05 2:14:53

Choć aura ciągle doświadcza nas ujemnymi temperaturami to już za kilkanaście dni nadejdzie koniec astronomicznej zimy. Wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne zawsze jest ryzykowne, ale po ustąpieniu mrozów będzie wyjątkowo nierozsądne i niebezpieczne.

Lód ulega ciągłym zmianom, również dobowym i nigdy nie ma tej samej grubości na całym zbiorniku. Jego grubość i wytrzymałość jest zmienna i zależy nie tylko od warunków atmosferycznych, ale także od specyfiki samego zbiornika – jego linii brzegowej, głębokości, dopływów czy budowli wodnych. Bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu poruszanie się po tafli lodu jest śmiertelnie niebezpieczne i może zakończyć się tragicznie!

Aby uniknąć wypadków związanych z pobytem w pobliżu pokrytych lodem akwenów, warto stosować się do kilku rad. Nie ryzykujmy i pod żadnym warunkiem nie ślizgajmy się na zamarzniętych rzekach i jeziorach. Kontrolujmy, gdzie bawią się nasze dzieci. Uczulmy je na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą zabawa na zamarzniętych rzekach i jeziorach. Sprawdźmy, czy w razie potrzeby będą umiały wezwać pomoc. Wyposażmy młodsze pociechy w kartkę w wewnętrznej kieszeni kurtki, z ważnymi numerami telefonów. Uczmy przewidywania i unikania sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu.

Źródło: KPP Legionowo
Fot: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *