LEGIONOWSKI. Nowe wozy Pogotowia Energetycznego

2021-02-05 6:55:12

 

Na terenie obsługiwanym przez PGE Dystrybucja Oddział Warszawa z początkiem roku rozpoczęły pracę nowe wozy Pogotowia Energetycznego. Ekipy elektromonterów na Mazowszu otrzymały kilkanaście sztuk nowych, w pełni wyposażonych samochodów specjalistycznych. Nowe samochody są przeznaczone dla ekip elektromonterów, którzy na co dzień pracują przy usuwaniu awarii i innych czynnościach związanych z eksploatacją sieci elektroenergetycznej

Praca Pogotowia Energetycznego kojarzy się zwyczajowo z usuwaniem nagłych awarii, ale elektromonterzy Pogotowia wykonują każdego dnia wiele innych, zaplanowanych wcześniej prac przy sieci energetycznej. Prowadzą bieżącą eksploatację urządzeń energetycznych, wymieniając zużyte elementy, dokonują licznych napraw oraz oględzin linii i stacji. Kiedy otrzymują zgłoszenie z informacją o awarii jak najszybciej jadą we wskazane miejsce, ponieważ szybka reakcja na zgłoszenia Klientów i przywracanie dostaw prądu jest zawsze priorytetem.

Pogotowie Energetyczne to ekipa elektromonterów, która działa zgodnie z ustalonymi instrukcjami, określającymi m.in. kolejność obsługiwania zgłoszeń. Pierwszeństwo mają zawsze zgłoszenia związane z ratowaniem zdrowia i życia ludzi – uszkodzenia linii energetycznych, złamane słupy, zerwane przewody. Pogotowie Energetyczne reaguje też niezwłocznie w przypadku zerwanych kłódek do obiektów energetycznych bądź otwartych drzwi do stacji transformatorowych. Energetycy pracują o każdej porze dnia i nocy i w każdych warunkach atmosferycznych. Najważniejsze jest dla nich, aby usunąć zagrożenia i jak najszybciej przywrócić Odbiorcom zasilanie.

Nowe wozy Pogotowia Energetycznego, które z początkiem roku trafiły do warszawskiego oddziału PGE Dystrybucja, zostały wykonane w wersji kontenera zabudowanego na podwoziu terenowym z napędem na wszystkie osie. Wyposażenie w postaci blokady mechanizmu różnicowego oraz wyciągarki znacznie zwiększa możliwości wykorzystania pojazdu w trudnych warunkach terenowych. Zastosowane oznakowanie i oświetlenie dodatkowe lampami LED gwarantuje doskonałą widoczność pojazdu oraz właściwe oświetlenie miejsca pracy. Zabudowa kontenerowa, poprzez wygodny dostęp do umieszczonych w niej boksów, półek i szuflad, zapewniać bardzo dobrą ergonomię, co z pewnością ułatwi pracownikom Pogotowia Energetycznego realizację powierzonych zadań. Samochody wyposażone są we wszystkie wymagane w tej grupie pojazdów systemy bezpieczeństwa jazdy i posiadają klimatyzowaną kabinę, co zwiększa komfort użytkowania. Nowe pojazdy trafią do każdego z Rejonów Energetycznych Oddziału Warszawa.

PGE Dystrybucja Oddział Warszawa obsługuje ponad milion Odbiorców, dbając o stan techniczny setek tysięcy kilometrów linii energetycznych i stacji transformatorowych. Zrealizowane dotąd dostawy pojazdów Pogotowia Energetycznego oraz planowane w przyszłości zakupy samochodów specjalistycznych, pozwolą na utrzymanie właściwego stanu technicznego floty, co zapewne przyczyni się do polepszenia obsługi Klientów.

Źródło: Zespół Prasowy PGE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *