LEGIONOWSKI. Odnaleziono 74-letniego mężczyznę

2020-09-25 4:02:36

Ponad 4 godziny trwały poszukiwania 74-letniego grzybiarza, którego zaginięcia dziś w jabłonowskim komisariacie zgłosiła rodzina. Na szczęście mężczyznę całego i zdrowego odnaleźli policjanci. Nie wymagał pomocy lekarskiej, więc od razu został przekazany najbliższym

Dyżurny natychmiast do działań zadysponował wszystkich policjantów pełniących służbę na terenie powiatu legionowskiego. Po blisko 4 godzinach przeczesywania okolicznych lasów mężczyzna został odnaleziony przez funkcjonariuszy. Rodzina 74-latki natychmiast dostała informację, na którą liczyła od kilkunastu godzin, że mężczyźnie nic nie grozi.

To zdarzenie pokazuje, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie do wypraw leśnych. Wychodząc do lasu np. na grzybobranie pamiętajmy, aby zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy i mieć stały kontakt z bliskimi. Pamiętajmy również o tym, aby nie wychodzić do lasu samotnie szczególnie, gdy mamy problemy zdrowotne. Pamiętajmy, aby na grzybobranie nie wybierać się w godzinach popołudniowych, gdyż szybko zapadający zmrok może stanowić dla nas zagrożenie.

Źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *