LEGIONOWSKI. Ogromna pirania wyłowiona z Zalewu Zegrzyńskiego

2020-10-01 1:48:36

 

Jeden z rybaków należących do Okręgu Mazowieckiego Polskiego Związku Wędkarskiego w Wierzbicy wyłowił z wód Jeziora Zegrzyńskiego nieopodal Wierzbicy złowił blisko 3 kg piranię

Jak informował w mediach wędkarz drapieżną, rybę udało mu się złowić w wodach Jeziora Zegrzyńskiego, wczoraj (30 września) na wysokości miejscowości Wierzbica.
Ryba zdaniem wędkarza była w świetnej formie, co mogło wskazywać na to, że została wpuszczona do wody kilka godzin wcześniej.
Z rozmowy z rzecznikiem prasowym Mazowieckiego Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Warszawie dowiedzieliśmy się, że to nie pierwszy taki przypadek kiedy w zbiornikach wodnych na terenie Polski wyławiane są egzotyczne gatunki ryb. – Akwaryści likwidują swoje akwaria, chcą humanitarnie wypuścić zwierzęta. Niestety ze szkodą dla środowiska – mówił rzecznik prasowy. Dodał również, że być może wyłowiona ryba wcale nie była siejącą postrach piranią, a bardzo podobną, również należącą do rodziny pirani rybą Paku, która jest wszystkożerna. A nie jak pirania mięsożerna. Zapytaliśmy również czy istnieje możliwość, aby wyłowiona pirania zdążyła się rozmnożyć. I czy mogłoby stanowić to zagrożenie dla plażowiczów. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że na terenie akwenu jakim jest Jezioro Zegrzyńskie nie ma takiej możliwości. – Gdyby akwen przylegał do jakiejś np: elektrowni, gdzie prowadzone są zrzuty ciepłej wody być może byłaby taka szansa. Jednak w naszym klimacie o tej porze roku nie ma możliwości aby piranie stanowiły jakiekolwiek zagrożenie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *