LEGIONOWSKI. Ostrzeżenie przed kruchym lodem

2018-03-30 7:25:09

Chodzenie po pokrytych jeszcze lodem jeziorach lub rzekach jest obecnie śmiertelnie niebezpieczne. Mimo apeli służb ratunkowych o rozsądek i nie wchodzenie na kruchy lód, niestety dochodzi do ludzkich tragedii. Nie pozostawiajmy apeli bez echa i rozmawiajmy o zagrożeniach związanych z wejściem na roztapiający się lód, zwłaszcza z dziećmi.

Przypominajmy, że lód ulega ciągłym zmianom, również dobowym i nigdy nie ma tej samej grubości na całym zbiorniku! To już pora, aby bezwzględnie unikać przebywania na zamarzniętych rzekach i jeziorach.
Lód na rzekach i jeziorach ulega ciągłym zmianom, również dobowym i nigdy nie ma tej samej grubości na całym zbiorniku. Jego grubość i wytrzymałość jest zmienna i zależy nie tylko od warunków atmosferycznych, ale także od specyfiki samego zbiornika – jego linii brzegowej, głębokości, dopływów czy budowli wodnych.

Obecnie wchodzenie na pokryte lodem zbiorniki wodne jest wyjątkowo nierozsądne, ryzykowne i może okazać się śmiertelnie niebezpieczne. Przykładem jest tragedia sprzed kilku dni z powiatu białogradzkiego, gdzie pod lodem zginęło dwóch chłopców. Rozmawiajmy z dziećmi i młodzieżą, a także z wędkarzami, aby bezwzględnie nie wchodzić na lód!

Uczmy przewidywania i unikania sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *