LEGIONOWSKI. Podpisany list intencyjny w sprawie powstania ambulatorium chirurgiczno – ortopedycznego

2017-06-21 5:37:00

W środę (21.06) przedstawiciele wszystkich gmin powiatu oraz starosta legionowski podpisali list intencyjny w sprawie utworzenia całodobowego ambulatorium, które mieścić będzie się w budynku NZOZ „Legionowo” przy ul. Sowińskiego 4.

Placówka świadczyć będzie całodobową, nieodpłatną pomoc chirurgiczną i ortopedyczną dla mieszkańców powiatu legionowskiego. Pacjenci wymagający bardziej specjalistycznej pomocy lub hospitalizacji będą przewożeni do warszawskich szpitali ambulansem znajdującym się na wyposażeniu ambulatorium.

Utworzenie ambulatorium  sprawi, że część pacjentów będzie mogła skorzystać ze świadczeń medycznych na miejscu, bez konieczności udawania się do szpitalnych oddziałów ratunkowych. Uruchomienie ambulatorium zaplanowano po nowym roku. Jego działanie finansowane będzie z budżetów powiatu  i gmin. Jednocześnie podjęte zostaną starania mające na celu przeniesienie ciężaru finansowania tej nowej na terenie powiatu usługi medycznej na Narodowy Fundusz Zdrowia.

Komentarze

2 komentarze

  1. Daro odpowiedz

    Bez specjalistycznego wyposażenia ambulatorium będzie mogło świadczyć jedynie podstawowy, ograniczony do minimum zakres świadczeń
    Pacjent np z urazem głowy zostanie na pewno odesłany do szpitala bo nikt nie zdecyduje się na założenie szwów bez dokładnego badania
    Tu już dawno powinien powstać odział na kształt SOR

  2. Ewka odpowiedz

    A miał być szpital czyli już wiadomo że nie ma szans na jego powstanie. Znowu ekipa Romana nie dała rady. Oto jak się wywiązuje z obietnic wyborczych. Roman iGrabiec z bilboardów obiecywali też przebudowe już w 2016 drogi krajowej a Grabiec kolej do Zegrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *