Facebook


LEGIONOWSKI. Podsumowanie akcji „Znicz”

2016-11-02 2:21:36

Choć tegoroczna akcja „Znicz 2016” trawa do godziny 22.00 już teraz można ją podsumować. Jak co roku długi weekend był czasem wytężonej pracy wielu policjantów. Czuwaliśmy nad bezpieczeństwem tych, którzy by zapalić światełko na grobach swoich bliskich, wyruszyli w podróż – często bardzo daleką, jak również wszystkich innych osób, które w tych dniach odwiedziły lokalne nekropolie. Na drogach powiatu legionowskiego było bezpiecznie.

Już od 28 października w tym roku ruszyła policyjna akcja “Znicz 2016”. Działania zaplanowane zostały na 6 dni. Od piątku policjanci wszystkich rodzajów służb, strażnicy miejscy oraz inni funkcjonariusze czuwali na bezpieczeństwem tych, którzy postanowili odwiedzić groby swoich bliskich. Kierowaliśmy ruchem w okolicach cmentarzy, wskazywaliśmy kierowcom objazdy i wyznaczone miejsca parkingowe.
Tegoroczny długi weekend można uznać za bezpieczny. Na terenie naszego całego powiatu doszło do 13 kolizji. Niestety zaistniał 1 wypadek drogowy, w którym ranne zostały 3 osoby.

W sobotę po godz. 13:00 w Wieliszewie na ul. Modlińskiej doszło do wypadku drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów kierujący samochodem ciężarowym renault 35-letni mężczyzna na łuku drogi z nieznanych przyczyn zderzył się z jadącym z naprzeciwka fiatem. Kierujący fiatem 41-letni mężczyzna oraz jego dwie pasażerki w wieku 14 i 41 lat zostali zabrani do szpitala. Kierujący renault był trzeźwy. Od drugiego kierującego pobrano do badania krew. Postępowanie w sprawie zdarzenia prowadzi Komisariat Policji w Wieliszewie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej. Policjanci wyjaśnią dokładne przyczyny i okoliczności wypadku.

Policjanci zatrzymali także 8 nietrzeźwych kierujących- 3 kierowało pojazdami mechanicznymi, 5- rowerami. Niechlubny rekordzista miał w organizmie 2.3 promila alkoholu. Była to 26- letnia mieszkanka powiatu wołomińskiego, którą policjanci zatrzymali w niedzielę przed godz. 2.00 w nocy w Nieporęcie na ul. Zegrzyńskiej.

W okolicach cmentarzy było bezpiecznie. Nie doszło do zdarzeń kryminalnych i innych incydentów.

Wszystkich tych, którzy pozostawili powroty na dzisiejszy dzień prosimy o rozważną i zgodną z przepisami ruchu drogowego jazdę. Policyjna akcja “Znicz 2016” nadal trwa.

KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *