LEGIONOWSKI. Podsumowanie świąt na drogach powiatu

2016-12-27 1:28:32

W okresie świątecznego weekendu legionowscy policjanci byli wzywani do 8 zdarzeń drogowych, a wszystkie to kolizje. Policjanci zatrzymali 6 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Od Wigilii do dnia dzisiejszego (27 grudzień) legionowscy policjanci prowadzili działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas okresu świątecznego. Mundurowi pełnili służbę na ulicach miast i gmin naszego powiatu oraz na trasach wylotowych i wlotowych  do Warszawy. W czasie kontroli drogowych  zwracali szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.

Funkcjonariusze podczas długiego świątecznego weekendu wzywani byli do 8 kolizji drogowych. Statystyka pokazuje, że niektórzy kierowcy nie zastosowali się do policyjnych apeli i wsiedli za kierownicę po alkoholu. Doszło do 6 takich przypadków. Rekordzistą okazał się 29-latek, który podejrzany jest o kierowanie pojazdem mając 2,1 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci podczas prowadzonej akcji “Bezpieczny weekend” wylegitymowali 303 osoby, wystawili 64 mandaty karne oraz zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych i 5 praw jazdy.

KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *