Facebook

LEGIONOWSKI. Pokrzywdzony przechytrzył złodzieja

2016-11-08 2:26:11

Policjanci z wydziału kryminalnego legionowskiej komendy odzyskali część skradzionych pieniędzy i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o okradanie swojego pracodawcy. Od lutego do listopada br. z firmy zostało skradzionych prawie 25 tysięcy złotych. Łukasz M. podejrzany jest o kradzież z włamaniem do szafki przy użyciu dorobionego klucza. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Właściciel jednej z firm na terenie powiatu legionowskiego powiadomił policjantów, że ma podejrzenia, iż jego pracownik okrada go. Z pomieszczenia gospodarczego szafki od lutego do listopada tego roku zginęło prawie 25 tysięcy złotych. Pracodawca przechytrzył jednak złodzieja i zamontował w szafce kamerę, która zarejestrowała przestępstwa. Pokrzywdzony dodatkowo spisał numery banknotów, które znajdowały się w szafce. To pomogło ująć przestępcę.

Kryminalni po uzyskaniu informacji od razu przystąpili do działania. Do zatrzymania podejrzanego doszło w okolicy miejsca zamieszkania mężczyzny. W wyniku przeszukania policjanci znaleźli przy 27-latku część skradzionej gotówki oraz klucz, który mężczyzna prawdopodobnie dorobił do szafki. Odzyskane pieniądze chwilę wcześniej zostały skradzione z firmowego pomieszczenia.

Podejrzany usłyszał zarzut włamania. Tłumaczył się, że pieniądze traktował jako premię za wykonywaną pracę. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wyrok wyda sąd.

KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *