LEGIONOWSKI. Policja wspiera WOPR

2023-07-21 12:15:28

Bezpieczeństwo korzystających z uroków wypoczynku nad wodą leży w zainteresowaniu wielu służb. W okresie wakacyjnym legionowscy policjanci wspólnie z ratownikami WOPR dbają o spokojny i bezpieczny wypoczynek na akwenach wodnych naszego powiatu

W trosce o bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą mundurowi z legionowskiej komendy oraz podległych komisariatów podjęli działania o charakterze prewencyjnym , ale także edukacyjnym.

Wspólne służby policjantów i ratowników legionowskiego WOPR w okolicach akwenów wodnych mają na celu ograniczenie liczby wypadków i promowanie bezpieczeństwa. Ich zadaniem jest także egzekwowanie przestrzegania prawa, a przede wszystkim sprawdzanie stanu trzeźwości osób korzystających z różnego rodzaju sprzętu pływającego. Propagują właściwe zachowania nad wodą i przypominają odpoczywającym o podstawowych zasadach bezpiecznego korzystania z kąpieli wodnych i słonecznych, czy o konsekwencjach spożywania wtedy alkoholu.

Przypominamy:

  1. Kąpiemy się  tylko w miejscu do tego wyznaczonym. Takie miejsce nadzorować musi ratownik WOPR.
  2. Tzw. dzikie kąpieliska oraz  kąpieliska będące zalanymi żwirowniami to ogromne niebezpieczeństwo– są one bowiem bardzo głębokie, mają nierówne dno (w jednym miejscu może być płytko, a po przejściu kilku kroków można wpaść w głębię), a przede wszystkim nie ma na nich ratowników.
  3. Zorganizowane kąpielisko musi posiadać regulamin określający zasady korzystania z niego – zapoznaj się z nim i stosuj do wytycznych.
  4. Nie skacz do wody i nie wypływaj poza wskazany do kąpieli obszar.
  5. Widzisz na maszcie czerwoną flagę? Oznacza to, że ratownik stwierdził, że kąpiel z jakiegoś powodu może zagrażać życiu i zdrowiu. Nie lekceważ tego.
  6. Zabierasz dzieci nad wodę? Nie spuszczaj ich z oka – chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie.
  7. Alkohol nie jest dobrym kompanem do uprawiania sportów wodnych

Źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *