Facebook


LEGIONOWSKI. Policyjna akcja “SMOG”

2018-04-20 1:56:20

“Alarmy smogowe” odbijają się szerokim echem wśród mieszkańców miast. Dotyczy to również mieszkańców Warszawy, a także Legionowa, którzy również chcą oddychać czystym powietrzem. Wychodząc na przeciw społecznym oczekiwaniom, policjanci ruchu drogowego garnizonu stołecznego kontrolują pojazdy poruszające się po drogach Warszawy i przyległych powiatów. Wczoraj dokonali 2071 kontroli i zatrzymali 43 dowody rejestracyjne


Nadmierna emisja spalin przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza. Oddychają nim wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, a więc piesi, rowerzyści, motocykliści, kierowcy i ich pasażerowie. Policjanci ruchu drogowego, w trakcie wykonywania swoich obowiązków służbowych, dokonują kontroli stanu technicznego pojazdów. Poza sprawdzeniem elementów mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo, wykorzystują również analizator spalin. Urządzenie to pomaga eliminować z ruchu te samochody, które naruszają wymagania ochrony środowiska. Jest to podstawa do zatrzymania dowodu rejestracyjnego. Dopiero po usunięciu ewentualnych nieprawidłowości i przejściu badania technicznego – kierowca będzie mógł powrócić takim autem do ruchu.

Źródło: KPP Legionowo

Komentarze

1 komentarz

  1. Kokos odpowiedz

    Ludzie, przecież największe zanieczyszczenie powodują kominy a nie samochody.. nie dajcie sobie wmówić, że kontrolują pojazdy w trosce o poprawę środowiska. O poprawę w finansach owszem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *