Facebook

LEGIONOWSKI. Prawie trzeźwy poranek

2016-08-11 3:06:17

W poniedziałkowy poranek (8 sierpnia) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego legionowskiej komendy przeprowadzili wzmożone kontrole kierowców w ramach działań „Trzeźwy poranek”. Skontrolowano 231 kierowców, jeden wpadł na jeździe po alkoholu.

W poniedziałek wcześnie rano policjanci legionowskiej drogówki prowadzili działania w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. Działania rozpoczęły się po godzinie 6.00, a kontrole trzeźwości przeprowadzono w Białobrzegach i Wierzbicy. Mundurowi skontrolowali łącznie 231 kierowców.

Podczas akcji ujawniono jednego kierującego znajdującego się w stanie po użyciu alkoholu 32-letniego kierowcę nissana. Badanie wykazało, że mężczyzna miał prawie 0,4 promila alkoholu w organizmie. Czyn ten to wykroczenie, za które grozi kara aresztu albo grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów na czas od 6 miesięcy do 3 lat.

Tego samego dnia w miejscowości Łacha na ul. Wyszkowskiej mundurowi w białych czapkach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego citroenem. Podczas sprawdzania w policyjnych bazach okazało się, że 36-letni kierujący ma aktualny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez legionowski sąd. Policjanci zatrzymali 36-latkowi uprawnienia. Teraz będzie on odpowiadał za niestosowanie się do wyroku sądu. Grozi mu 3 lata pozbawienia wolności.

Przypominamy, że celem akcji „Trzeźwy poranek” jest wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu i stwarzają poważne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci ostrzegają, że podobne akcje będą kontynuowane.

KPP Legionowo

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *