Facebook

LEGIONOWSKI. „Prędkość” – 19 zatrzymanych praw jazdy w ramach akcji policji

2018-07-23 5:55:38

Od piątku (20.07) do niedzieli (22.07) policjanci z ruchu drogowego na drogach powiatu legionowskiego zatrzymali 19 praw jazdy kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Mundurowi , łącznie podjęli 326 kontroli drogowych. 47 kierujących ukarali mandatami karnymi, a 61 pouczyli.Specjaliści od ruchu drogowego nie mają wątpliwości: im wolniej jedziesz, tym więcej masz czasu na prawidłową reakcję podczas sytuacji kryzysowej na drodze


W ubiegły piątek (20.07) w godz: od 6:00-24:00, w ramach akcji „Prędkość” mundurowi z legionowskiej drogówki na drogach powiatu legionowskiego skontrolowali 128 pojazdów. Patrole były tam, gdzie według wiedzy policjantów dochodzi do zagrożeń w ruchu drogowym oraz przekraczania dozwolonej prędkości. W tym czasie policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie przez nich dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h aż 5 osobom. Policjanci wykryli i uniemożliwili dalszą jazdę mężczyźnie, który miał już orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdu. Funkcjonariusze mandatami karnymi ukarali 10 kierujących, a 30 pouczyli.

Także podczas minionych dwóch dni policjanci zajmujący się bezpieczeństwem ruchu drogowego pokazali, że reagują i dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym nie tylko podczas sformalizowanych działań, ale także każdego dnia służby.

Przez miniony weekend policjanci z ruchu drogowego legionowskiej komendy, wspierani przez kolegów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, na drogach powiatu legionowskiego skontrolowali 198 pojazdów. Tym razem policjanci zatrzmali 14 dokumentów prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h. 37 kierowców zostało ukaranych przez policjantów mandatami karnymi. W 27 przypadkach mundurowi zastosowali pouczenia.

Podczas ostatnich dwóch dni w policyjnych statystykach nie odnotowano żadnego wypadku drogowego na drogach powiatu legionowskiego.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących pojazdami o rozsądek i wyobraźnię. Specjaliści od ruchu drogowego nie mają wątpliwości: im wolniej jedziesz, tym więcej masz czasu na prawidłową reakcję podczas sytuacji kryzysowej na drodze.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *