LEGIONOWSKI. Przebudowa DK 61 do 2020 r.

2017-03-15 9:03:23

III etap przebudowy drogi krajowej nr 61 na odcinku od wiaduktu w Legionowie do ul. Wolskiej w Michałowie Reginowie ma rozpocząć się dopiero w maju 2018 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) jest też gotowa do przygotowania dokumentacji kolejnego odcinka do ronda w Zegrzu.

Jak poinformował warszawski oddział GDDKiA, już w maju br. ma być wyłoniony wykonawca III etapu przebudowy drogi krajowej nr 61 na odcinku od legionowskiego wiaduktu do skrzyżowania z ul. Wolską w Michałowie Reginowie.

Jaki harmonogram?

Przypomnijmy. Przetarg nieograniczony na dokończenie modernizacji ostatniego legionowskiego 1,8-km odcinka drogi krajowej nr 61 ogłosiła jeszcze jesienią 2015 r. Wówczas, przed wyborami do parlamentu, ówczesny wiceminister Administracji i Cyfryzacji Jan Grabiec ogłosił wielki sukces, jakim było wpisanie przebudowy dk 61 na podstawową listę finansowania. Obecnie ma być podpisana umowa z wykonawcą tego odcinka, a prace mają się rozpocząć w III kwartale 2018 roku. Ich zakończenie przewidziano na koniec 2020 r. Koszt inwestycji na razie jest nieznany. Z szacunków wynika, że może on wynieść około 90 mln zł.

Będzie wąskie gardło

Z informacji GDDKiA wynika, że nie jest możliwe przedłużenia III etapu inwestycji do skrzyżowania z ul. Nowodworską (dk 632) w Michałowie Reginowie, co mogłoby zredukować efekt tzw. wąskiego gardła. Dlatego korki na dk 61 nadal będą powstawać, z tym że już nie w rejonie wiaduktu, ale pomiędzy ulicami Wolską i Nowodworską.

Kiedy dk 61 do ronda w Zegrzu?

Wykonanie modernizacji kolejnego odcinka dk 61, od skrzyżowania z ul. Wolską w Michałowie Reginowie do ronda w Zegrzu (odcinek o długości ok. 10 km), zostało wpisane do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. GDDKiA twierdzi, że jest gotowa do przygotowania dokumentacji i wszczęcia postępowania przetargowego, gdy tylko pozyska środki finansowe. Dlatego termin modernizacji ostatniego odcinka dk 61 do ronda w Zegrzu na razie nie jest znany.

DB

Komentarze

2 komentarze

  1. monter odpowiedz

    W kolejnym IV etapie mam nadzieję, że nie obędzie się bez wiaduktu nad rondem z Zegrzu!!? Wykonawca powinien być wyłaniany od razu po wyborze wykonawcy III etapu. Już dziś wszystko stoi. W ciągu kilku lat zblokowany zostanie przejazd całkowicie. Piątki tzw. wyjazdy i tzw. powroty w niedzielę to prawdziwy koszmar!

  2. Overdrive odpowiedz

    Od ul. Wolskiej w Michałowie do ronda w Zegrzu jest dokładnie 4,6 km. Do ok. 10 km to brakuje ponad drugie tyle. A od wiaduktu kolejowego w Legionowie, gdzie obecnie kończy się dwupasmowa DK61, jest 6 km. Od stycznia 2010, kiedy został oddany do użytku nowy wiadukt w Legionowie, nie udało się wygospodarować środków, żeby wykonać 1,4 km odcinek do Wolskiej? To jakaś kpina… A co dopiero cały odcinek do Zegrza…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *