LEGIONOWSKI. Przejście w Chotomowie słynne na cała Polskę

2019-10-01 3:56:02

W ogólnopolskich mediach od rana pojawia się informacja o fotoradarze ustawionym przez mieszkańców Gminy Jabłonna przy ulicy PIusa XI tuż obok Gminnego Przedszkola w Chotomowie

Powodem ustawienia radaru jest notoryczne przekraczanie prędkości przez kierujących. Zaniepokojeni rodzice i mieszkańcy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Akcja odbiła się dużym echem w całej Polsce.

Przypomnijmy, dane zebrane przez pomysłodawców są zatrważające. Jak informuje Konwent Aktywistów Gminnych – Gmina Jabłonna, na próbce 65.000 pojazdów, w 9 dni, od 21 do 30 września, 47% kierowców przejeżdża pod przedszkolem przy ul. Piusa w Chotomowie powyżej 50 km/h. Z prawidłową prędkością jeździ zaledwie 18%. Okazuje się również, że łącznie z motocyklistami praktycznie nikt nie przestrzega tam ograniczenia prędkości 40 km/h. Z informacji „Konwentu” wynika, iż rekordzista w tym miejscu jechał pod 120 km/h! Ustawieniem fotoradaru w tym miejscu oraz nagłośnieniem sprawy rodzice przedszkolaków chcą wymusić na władzach gminy i policji zdecydowanych kroków, które mają zwiększyć bezpieczeństwo na tej drodze. Mają na to również kilka pomysłów: wyniesienie przejścia dla pieszych, zakrzywienie toru jazdy i wysepkę, zawężenie jezdni słupkami, dwustronny aktywny znak lub słupki rozdzielające pasy jezdni. Pomiary dają jeszcze więcej do myślenia jeśli zdamy sobie sprawę, że ulicą głównie odbywa się ruch lokalny. To mieszkańcy Chotomowa i okolic narażają na utratę zdrowia lub życia przechodzących tam przez jezdnię, w tym dzieci! Czy zatrważające wyniki pomiarów i rozgłos w ogólnopolskich mediach przyczynią się do działań zwiększających bezpieczeństwo przy chotomowskim przedszkolu przekonamy się niebawem.

Komentarze

2 komentarze

  1. tak to wygląda ze TVN kłamie odpowiedz

    Ulica Piusa XI w Chotomowie jest drogą powiatową z której korzysta wielu przejezdnych kierowców w proporcji 4: 1 w stosunku do mieszkańców lokalnych, z komentarza aktywisty wynika że 90 % mieszkańców Chotomowa to idioci 😉 no cóż brak lekarza psychiatry w gminnym ośrodku zdrowia swoje robi………………………………..
    http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/obok-przedszkola-w-chotomowie-stanal-fotoradar,973865.html?fbclid=IwAR2PqR4HkLfUNn_jo_zKNFhcy5AAbROj5fhvmWzgzlpjg_6TTChZbo57hsE

  2. Waldek 14l odpowiedz

    90% tych aut , to auta z Chotomowa są.
    Bat na siebie kręcą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *