LEGIONOWSKI. Przyjaciel Niepełnosprawnych

2018-03-26 5:23:53

Organizatorzy Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego już po raz piąty przyznali order „Przyjaciel Niepełnosprawnych”. W tym roku uhonorowano pięć osób

To szczególne wyróżnienie wręczane jest za stałą pomoc osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom w życiu codziennym oraz za budowanie przyjaznej, pełnej tolerancji atmosfery. Doceniane są także działania mające na celu aktywizację środowisk osób niepełnosprawnych, promujące ich działalność, a tym samym włączające te osoby w nurt życia społecznego. Order „Przyjaciel Niepełnosprawnych” został ustanowiony przez organizatorów Dni Osób Niepełnosprawnych w 2013 r. Pomysłodawcą odznaczenia jest Jerzy Jastrzębski, a autorem projektu orderu Krzysztof Stępniak.
W tym roku order „Przyjaciel Niepełnosprawnych” otrzymali: Ksiądz Tomasz Chciałowski na wniosek Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Legionowie oraz Fundacji „Promień Słońca” za opiekę duchową i wsparcie dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów oraz za utworzenie Warsztatu Terapii Zajęciowej Św. Rity. Janusz Dłużniewski, na wniosek PZSiPS w Legionowie oraz Fundacji „Promień Słońca, oder otrzymał za opiekę artystyczną nad uczniami PZSiPS w Legionowie, organizację plenerowych warsztatów rzeźbiarskich oraz dzielenie się swoją poezją i pasją z osobami niepełnosprawnymi. Z wnioskiem o nagrodzenie Mariusza Wronowskiego wystąpiło Stowarzyszenie Bravehearts Legionowo, wskazując na jego działania zapobiegające wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych oraz kreowanie pozytywnego obrazu osób z niepełnosprawnościami. Kolejne laureatki odznaczenia to Joanna Rogala oraz Urszula Żychowicz. Obie panie są pedagogiami w Zespole Szkół Salezjańskich w Legionowie. Zajmują się szeroko pojętym wolontariatem, aktywnie działają na rzecz potrzebujących oraz promują wśród swoich uczniów ideę bezinteresownej pracy na rzecz innych.

 

www.powiat-legionowski.pl

Foto i tekst : www.powiat-legionowski.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *