LEGIONOWSKI. Rekordowe zanieczyszczenie powietrza w LEGIONOWIE

2018-02-14 3:36:09

Wskaźniki zanieczyszczenia powietrza z dn. 13.02

Rekordowe wskaźniki zanieczyszczenia powietrza w Powiecie Legionowskim. 

Wczoraj (13.02) około godz: 20:00 stacje kontroli jakości powietrza zanotowały rekordowe wskaźniki zanieczyszczenia pyłem PM 2,5 w Legionowie.
Taka sytuacja trwa od kilku dni. Jak informują nas czytelnicy, często nie są w stanie otworzyć okna, bo smród na zewnątrz jest okropny. Mieszkańcy masowo wykupują też domowe oczyszczacze powietrza.
– Jechałem wczoraj w godzinach szczytu do Warszawy, wróciłem do Legionowa około 20:00. Po wyjściu z pociągu pierwsze co mnie “uderzyło” to swąd palonej gumy i plastiku. A więc, w Legionowie jest gorsze powietrze niż w centrum stolicy – mówi pan Michał mieszkający w  Legionowie.

Wskaźniki zanieczyszczenia powietrza z dn. 12 lutego

W związku z tym, Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Mazowieckiego zaleca:

W trakcie występowania podwyższonych stężeń należy ograniczyć czas spędzany na powietrzu. Osoby szczególnie wrażliwe na zanieczyszczenia powietrza, m.in.: dzieci i młodzież poniżej 25. roku życia, kobiety w ciąży, osoby starsze i w podeszłym wieku oraz osoby z zaburzeniami funkcjonowania układu oddechowego powinny podjąć następujące środki ostrożności:

 • unikać długotrwałego przebywania na otwartej przestrzeni dla uniknięcia długotrwałego narażenia na podwyższone stężenia zanieczyszczeń,
 • ograniczyć duży wysiłek fizyczny na otwartej przestrzeni np. uprawianie sportu, czynności zawodowe zwiększające narażenie na działanie zanieczyszczeń,
 • osoby chore powinny zaopatrzyć się we właściwe medykamenty i stosować się do zaleceń lekarzy,
 • zaniechać palenia papierosów.

W przypadku pogorszenia stanu zdrowia należy skontaktować się z lekarzem. Osoby udające się do pracy, szkół itp. powinny ograniczyć ruch samochodowy i przesiąść się do środków komunikacji miejskiej lub tak organizować przejazd samochodem, aby zabierać maksymalną liczbę pasażerów.

 

Fot: W Legionowie oddychamy złym powietrzem.

 

Komentarze

4 komentarze

 1. Krzyś odpowiedz

  Szok !!!! może by tam w RATUSZU wreszcie ktoś się puknął w głowę !!!!

 2. Edek odpowiedz

  Dali do pieca – REKORD. A nasze władze z romkiem S. na czele znów tylko działania pozorne. Ogłaszają konkursy dla dzieci “narysuj SMOGA”, a z drugiej strony dalej pozwalają na wycinki w mieście, likwidacje ostatnich terenów zielonych i dogęszczanie zabudowy !!! 🙁

 3. Trele morrle odpowiedz

  Olszankowa 27 …truciciel

 4. Kokos odpowiedz

  No dobrze, ale jak zamierza się przeciwdziałać temu zjawisku w Legionowie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *