LEGIONOWSKI. Rodzina 500 plus: uwaga na oszustów

2017-08-22 12:56:41

 

Strona internetowa Wojewody Mazowieckiego, Zdzisława Sipiery ostrzega przed osobami podszywającymi się pod pracowników nadzorujących Ośrodki Pomocy Społecznej

Treść komunikatu prezentujemy poniżej:

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje, że nie ma nic wspólnego z osobami, które zgłaszają się ostatnio telefonicznie do ośrodków pomocy społecznej i wzywają do rzekomo obligatoryjnego udziału w płatnych szkoleniach. Nie podają przy tym kontaktu do siebie. To próba wyłudzenia pieniędzy.

W ostatnim czasie do niektórych ośrodków pomocy społecznej zgłaszają się osoby podszywające się pod pracowników nadzorujących te jednostki i powołujące się przy tym na inspektorów z MRPiPS (Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przy. red) . Inspektorzy mieli rzekomo stwierdzić brak wymaganych szkoleń np. z zakresu „ Teorie procedur i bezpieczeństwa” u pracowników ośrodków.

Osoby dzwoniące do ośrodków pomocy społecznej ostrzegają przed konsekwencjami służbowymi za nieukończenie szkolenia i podają, że w związku z tym, że termin szkoleń z dofinansowaniem minął, teraz za udział w obligatoryjnym szkoleniu w nowym terminie należy zapłacić więcej.

Wszystkie te informacje są fałszywe i są próbą wyłudzenia pieniędzy. Sprawy takie należy niezwłocznie zgłaszać na policję.

Źródło: Mazowiecki Urząd Wojewódzki

Komentarze

1 komentarz

  1. Miro odpowiedz

    Co za idiota to napisał,, strona internetowa wojewody mazowieckiego……………. ostrzega,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *