LEGIONOWSKI. Ruch wahadłowy na DK61! 10 dni utrudnień!

2022-09-30 12:02:28

Fot. www.powiat-legionowski.pl

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczyna kolejny etap budowy wiaduktu kolejowego w ciągu DK61 w ramach rozbudowy DK61 pomiędzy Legionowem a Zegrzem. Zaplanowane prace wymagają wprowadzenia czasowej organizacji ruchu w tym rejonie. W poniedziałek, 3 października wprowadzony zostanie ruch wahadłowy

Przez kolejne dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku (3-7 i 10-14 października) w rejonie wiaduktu wyłączony z ruchu zostanie 1 pas. Oznacza to, że ruch odbywać się będzie wahadłowo, sterowany sygnalizacją świetlną, w czasie szczytów komunikacyjnych kierowany ręcznie. Prędkość zostanie ograniczona do 50 km/h.
Harmonogram wyłączenia pasa ruchu zakłada:
od 3 do 7 października br. zamknięty pas w stronę Legionowa,
– od 10 do 14 października br. zamknięty pas w stronę Zegrza.

Wykonawca będzie demontował szalunki i zabezpieczał spód ustroju nośnego konstrukcji obiektu przed korozją. Ponadto montowany będzie kolektor.
Trwają prace związane z odwodnieniem obiektu. Pozostaje do wykonania odtworzenie torów, sieci: sterowania ruchem kolejowym i teletechnicznych oraz roboty wykończeniowe.
Na pozostałym odcinku DK61 pomiędzy Legionowem a Zegrzem prace będą mogły ruszyć po pozyskaniu decyzji o Zezwoleniu na realizację Inwestycji drogowej (ZRID). W tej sprawie Mazowiecki Urząd Wojewódzki prowadzi postępowanie administracyjne. Szacujemy, że decyzję otrzymamy na przełomie 2022/2023.

Źródło GDDKiA

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *