LEGIONOWSKI. Rusza rozbudowa drogi krajowej Legionowo – Zegrze

2020-12-20 11:57:08

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę na zaprojektowanie i rozbudowę DK61 na 4,5-kilometrowym odcinku pomiędzy Legionowem a Zegrzem

 Jest to ostatni, nie zmodernizowany odcinek drogi krajowej nr 61 prowadzącej z Warszawy przez Serock w kierunku Mazur. Nowy odcinek drogi ma upłynnić  ruch nie tylko w rejonie Legionowa, ale będzie również udogodnieniem dla kierowców podróżujących DK61 w kierunku Mazur.

Kontrakt

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Mińsk Mazowiecki (lider) i TORPOL (partner). Umowa o wartości prawie 195 mln zł zostanie zrealizowana w ciągu 36 miesięcy od daty jej zawarcia. Przy czym najpóźniej 10 miesięcy po zawarciu umowy wykonawca ma złożyć wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Po uzyskaniu decyzji do czasu realizacji nie wlicza się przerw zimowych od 16 grudnia do 15 marca. Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest w III kwartale 2024 r. W ramach kontraktu wykonawca przygotuje projekt budowlany, uzyska niezbędne decyzje, a następnie rozbuduje drogę.

Dwie jezdnie po dwa pasy ruchu

Zadaniem wykonawcy będzie rozbudowa 4,5 km istniejącej DK61 do przekroju dwujezdniowego z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Zrealizowane zostaną również drogi dojazdowe do obsługi terenu bezpośrednio przyległego do drogi. Na skrzyżowaniach wybudowane zostaną sygnalizacje świetlne, a w miejscu obecnego ronda w Zegrzu, na skrzyżowaniu z DW631, powstanie węzeł. Piesi i rowerzyści będą mogli korzystać z chodnika i ścieżki pieszo-rowerowej. Ponadto droga zostanie wyposażona w urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Komentarze

1 komentarz

  1. Monter odpowiedz

    Oby nie był to ostatni odcinek zmodernizowanej DK-61. Dwie jezdnie niech prowadzą do Pułtuska wraz z obwodnica samego miasta. Przydałaby obwodnica Ostrołęki w ciągu tej drogi (ma powstać połowiczna w ciągu DK-53).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *