LEGIONOWSKI. Od soboty częściowy lockdown w całej Polsce!

2021-03-17 3:31:26

W środę (17 marca) w trakcie konferencji Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego ogłoszono wprowadzenie obostrzeń na obszarze całego kraju

Od soboty 20 marca do piątku 9 kwietnia br. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło wprowadzenie wprowadzenie obostrzeń na terenie całej Polski. Zamknięte zostaną: kina, teatry, galerie sztuki, obiekty sportowe oraz baseny. Ponadto w galeriach handlowych zostaną wprowadzone ograniczenia. Nauka w klasach I – III będą prowadzone zdalnie.

 Mamy 25 000 zachorowań i 45 procent dynamiki wzrostu. Jeżeli byśmy powielali te liczby, w przyszłym tygodniu albo nawet szybciej możemy przekroczyć 30 tysięcy. Będzie to realnym zagrożeniem dla funkcjonowania państwapowiedział w trakcie konferencji minister zdrowia.-  Na tę chwilę przyjęliśmy rozwiązanie, że obostrzenia, które funkcjonowały w czterech województwach, przechodzą na cały kraj.
Nie wprowadzamy żadnych obostrzeń w przemieszczaniu się. Te decyzje, które podejmujemy dzisiaj, tego w żadnym stopniu nie ograniczają – dodał Niedzielski.

Na pytania dziennikarzy o ewentualne zamknięcie kościołów minister odpowiedział, że w kościołach cały czas obowiązują obostrzenia 1 os. na 15 m2.

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *