LEGIONOWSKI. Śnieżyca łamała drzewa i zrywała linie

2016-12-02 3:31:09

Intensywne opady mokrego śniegu i silny wiatr spowodowały obciążenie gałęzi i drzew, które uszkadzały linie energetyczne. Połamane gałęzie i konary drzew, a nawet powalone całe drzewa są przyczyną wielu szkód powstałych na terenie Rejonu Legionowo. Strażacy dziś (2 grudnia) mają pełne ręce roboty.

W kulminacyjnym momencie, tj, w godzinach porannych bez zasilania pozostawało łącznie ponad 100 tys. odbiorców na terenie całego PGE Dystrybucja. według danych na godz. 14, liczba ta wyrażenie spadła i wynosi ok. 46 tys. Obecnie największe utrudnienia w dostawach energii elektrycznej są na terenie Mazowsza, gdzie bez prądu pozostaje ok. 20 tys. gospodarstw (w szczytowym momencie było to niemal 70 tys.). „(…) na całym terenie rejonu notujemy liczne drobne uszkodzenia sieci. Trudna sytuacja utrzymuje się również na terenie rejonu energetycznego (…) Legionowo, gdzie najwięcej uszkodzeń notujemy w gminach Nieporęt, Radzymin, Serock i Czosnów. Liczne drobniejsze awarie są rozproszone na całym terenie Oddziału Warszawa” – czytamy w komunikacje PGE. Do awarii w dostawie prądu doszło już minionej nocy. III parcela w Legionowie już ok. 2 w nocy była odcięta od prądu, awarie były także odnotowane w Michałowie-Reginowie, a także w sołectwach Nieporętu.

Ekipy elektromonterów wymieniają kilkadziesiąt zerwanych przewodów, złamane słupy linii średniego napięcia i naprawiają liczne drobniejsze uszkodzenia. Najwięcej szkód powstało na terenie gmin Nieporęt, Radzymin, Serock i Czosnów, czyli we wschodniej części rejonu Legionowo. O godzinie 6 na terenie rejonu prądu nie miało ok. 7,5 tys. odbiorców. Wyłączono 17 linii magistralnych średniego napięcia. O godzinie 14 pozostało wyłączonych 15 fragmentów linii i ok. 5 tys. odbiorców bez zasilania.

Do większości Odbiorców dostawy energii elektrycznej zostaną przywrócone jeszcze dzisiaj (02.12). Ekipy energetyków będą pracować bez przerwy, aż do usunięcia wszystkich awarii.

Komentarze

1 komentarz

  1. Andrew odpowiedz

    Jak bym nie miał zasilania awaryjnego w domu to bym siedział przy świeczkach i bez centralnego od wczoraj… Drogowcy spisują się lepiej od energetyki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *