Facebook

LEGIONOWSKI. Spotkanie kuratorów z dzielnicowymi

2019-03-08 1:34:55

W legionowskiej komendzie odbyło się spotkanie dzielnicowych z terenu naszego powiatu z kuratorami zawodowymi Sądu Rejonowego w Legionowie. Celem spotkania było usystematyzowanie zasad wzajemnej współpracy, w szczególności poprzez bieżące uaktualnianie zagadnień związanych z osobami, wobec których wykonywane są orzeczenia Sądu w związku z popełnieniem przez nich czynów karalnych

W minionym tygodniu w Komendzie Powiatowej Policji w Legionowie odbyło się spotkanie  dzielnicowych z terenu powiatu legionowskiego z przedstawicielami Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej w Legionowie.

Celem przedsięwzięcia było określenie procedur współpracy służby kuratorskiej i funkcjonariuszy Policji w odniesieniu do osób, wobec których wykonywane jest orzeczenie sądu w związku z popełnieniem czynów karalnych, w tym również związanych z przemocą w rodzinie. Spotkanie służyło przede wszystkim wypracowaniu jednolitych form interwencyjnych mających na celu szybkie i sprawne działanie obu służb wobec sprawców przestępstw.

Policjanci, szczególnie dzielnicowi oraz kuratorzy pracujący w danych rejonach służbowych na bieżąco współpracują w zakresie wymiany informacji dotyczących osób skazanych oraz na rzecz poprawy bezpieczeństwa osób pokrzywdzonych.

KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *